Czysta energia – dotacje dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego

KROSNO / PODKARPACIE. Kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, kotły na  biomasę i pompy ciepła – łącznie  szesnaście rodzajów urządzeń służących wytworzeniu energii odnawialnej –  są dostępne dla mieszkańców Krosna i Krościenka Wyżnego w ramach projektu dofinansowanego w ok. 70%  ze środków unijnych. W dalszym ciągu nabór jest otwarty; są jeszcze wolne miejsca na liście – zapewniają organizatorzy.

Krosno i Krościenko Wyżne uzyskały dofinansowanie do instalacji systemów energii odnawialnej dla gospodarstw domowych na swoim terenie. Dzięki temu mieszkańcy mogą skorzystać z 16 rodzajów instalacji.

Proponujemy mieszkańcom Krosna kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne – a więc baterie słoneczne produkujące prąd, kotły na biomasę i pompy ciepła – mówi Piotr Przytocki, prezydent Miasta Krosna. – Są one dostępne z dofinansowaniem i, co najważniejsze, są jeszcze wolne miejsca na listach – dodaje Prezydent.

Wkład własny poszczególnych beneficjentów, w związku z przepisami podatkowymi, jest zależny od miejsca zainstalowania paneli fotowoltaicznych czy kolektorów. Ostateczna wysokość kosztów będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, które planujemy na przełomie stycznia i lutego 2018 roku – mówi Krzysztof Smerecki – naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krosna. Trzeba jednak zaznaczyć, że koszty te uwzględniają nie tylko dostawę urządzenia, ale jego montaż, uruchomienie, ubezpieczenie, gwarancję i ewentualne naprawy przez 5 kolejnych lat. Są więc one bardzo atrakcyjne w stosunku do cen rynkowych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wniosek w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta przy ul. Staszica 2 (pok. 28).

Jeżeli nie jesteście Państwo zdecydowani, albo nie jesteście pewni jakie urządzenie będzie optymalne do potrzeb gospodarstwa domowego, nasi pracownicy służą pomocą i doradztwem – mówi Naczelnik Smerecki.

Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu 13 47 43 629, pocztą elektroniczną: czysta-energia@um.krosno.pl lub osobiście, w pokoju nr 28, w budynku Urzędu Miasta przy ul. Staszica 2. Są one także dostępne na stronie www.krosno.pl/czysta-energia.

źródło: UM Krosno

foto: pixabay.com

07-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)