Czy rząd Morawieckiego wciągnie nas do wojny z Rosją tworząc sojusz z Ukrainą poza NATO?

Pierwsi żołnierze amerykańscy, którzy będą stacjonować w Polsce, wylądowali w Jasionce. Kolejni mają dotrzeć do Rzeszowa w niedzielę. 

Wysłanie dodatkowych sił do Europy potwierdził w środę prezydent USA Joe Biden. W sobotę do Rzeszowa dotarło kilku żołnierzy. Kolejni mają się zjawić w niedzielę.

W sumie do Europy ma przylecieć około 2 tys. żołnierzy, w tym 1700 trafi do Polski. Około 300 do Niemiec. Około 1 tys. żołnierzy ma zostać ponadto przebazowanych z Niemiec do Rumunii. Działania mają na celu wzmocnienie wschodniej granicy NATO w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy.

Żołnierze, którzy będą stacjonować w Polsce, na co dzień służą w 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA. Do tej pory do Polski przyleciało 8 samolotów, z osobami z grupy przygotowawczej oraz częścią żołnierzy z pionu dowództwa. 

Kolejni żołnierze amerykańscy mają lądować na lotnisku w Rzeszowie w niedzielę. Są oni kwaterowani w  hotelu znajdującym się przy lotnisku oraz w G2A Arenie.

Zdjęcie poglądowe

05-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)