Chcieli wyłudzić 2,1 mln złotych z funduszu europejskiego!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali pięć osób, które mają związek ze sprawą wyłudzenia środków z funduszy unijnych. Wartość wyłudzonego mienia przekracza 1,2 miliona złotych. Dwóch podejrzanych sąd aresztował na 3 miesiące.

 

W ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali na terenie woj. wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego czterech mężczyzn i jedną kobietę, przedsiębiorców z branży handlowej. To efekt śledztwa, jakie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

 

 

Jak ustalono, podejrzani, w okresie od stycznia 2017 r. do lipca 2018 r. poprzez przedłożenie nierzetelnych i poświadczających nieprawdę dokumentów, doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1 254 000 złotych Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego w Olsztynie oraz usiłowali wyłudzić fundusze w kwocie blisko 850 tys. złotych na szkodę Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

45-letni mieszkaniec Wielkopolski oraz 33-latek z województwa zachodniopomorskiego usłyszeli zarzuty wyłudzenia oraz usiłowania wyłudzenia środków pochodzących z funduszy europejskich na kwotę sięgającą 2,1 mln złotych.

Dwaj mężczyźni w wieku 43 i 35 lat oraz 42-letnia kobieta, wszyscy to mieszkańcy województwa wielkopolskiego, będą odpowiadać za fałszerstwo intelektualne przy wystawianiu faktur VAT. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wystawiali poświadczające nieprawdę dokumenty potwierdzające obrót specjalistycznymi urządzeniami do produkcji elementów linii technologicznych, które miały być dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Policjanci podczas przeszukania w miejscach zamieszkania, zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie, wobec dwóch podejrzanych ( 45 i 33-latka) zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast troje pozostałych, zostało objętych policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

 

Źródło: KWP Rzeszów

24-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)