Centymetry od śmierci na pasach. Szokujące nagranie video z miejskiego autobusu (FILM)

Centymetry od śmierci na pasach. Szokujące nagranie video z miejskiego autobusu (FILM)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień, usłyszał kierujący hondą civic, który w połowie sierpnia br. w Przemyślu omal nie staranował pieszej na oznakowanym przejściu. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera w autobusie MZK.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia br. tuż po godz. 12 na ul. Mickiewicza w Przemyślu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych, 20-letnia kobieta przechodziła z prawej strony na lewą. Przed przejściem na prawym pasie zatrzymał się samochód osobowy i autobus MZK. W czasie, gdy piesza znajdowała się już na lewym pasie, na przejście wjechał z dużą prędkością kierujący hondą civic. Piesza odskoczyła gwałtownie na chodnik unikając uderzenia. Kierujący hondą nie zatrzymał się i odjechał ulicą Mickiewicza w kierunku ul. Jagiellońskiej. Całe zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamerę monitoringu zainstalowaną w autobusie MZK.

Pokrzywdzona tego samego dnia zgłosiła się do komendy w Przemyślu przekazując funkcjonariuszom numer rejestracyjny hondy, który zdążyła zapamiętać. Policjanci po przyjęciu od kobiety zawiadomienia, rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia kierowcy hondy. Kilka dni później do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wpłynęło również nagranie z kamery monitoringu przekazane przez Miejski Zakład Komunikacji.

Funkcjonariusze przemyskiej drogówki ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 35-letni mieszkaniec Przemyśla, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zeznania świadków i film z monitoringu pozwoliły policjantom na skierowanie wniosku do sądu o ukaranie mężczyzny. 35-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci udostępniając film z nagranym zdarzeniem apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze, szczególnie w miejscach, gdzie mogą znajdować się piesi.

ms

źródło: KMP Przemyśl

15-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)