Budowa remizy OSP i ośrodka zdrowia w Iwoniczu (ZDJĘCIA)

IWONICZ / PODKARPACIE. W Iwoniczu trwa budowa remizy OSP oraz ośrodka zdrowia. Termin zakończenia inwestycji to drugie półrocze 2018 roku. 

Była pilna potrzeba remontu starej remizy, którego koszt to ok. 1,2 mln. zł.. Do tego mamy ośrodek zdrowia na II piętrze, nieprzystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne. Koszt wybudowania windy to ok. 200 tys. – wylicza Wiceburmistrz Gminy Iwonicz Zdrój Jacek Rygielmusieliśmy kompleksowo rozwiązać te problemy.

O nową remizę wnioskował Komendant OSP Iwonicz Janusz Litwin. Według niego potrzeba wybudowania nowej siedziby OSP wynikała z coraz gorszego stanu technicznego użytkowanego do tej pory budynku. Posiadamy coraz więcej nowoczesnego sprzętu, dla którego brakuje miejsca. Dobrze, że władze gminy widzą nasze potrzeby. Mamy nadzieję, że otwarcie nowej remizy odbędzie się w przyszłym roku – dodaje szef iwonickich strażaków.

Inwestycja ma kosztować 3,2 mln. zł.. W ośrodku zdrowia przewidziane są gabinety dla stomatologa, pediatry, lekarza rodzinnego oraz pomieszczenia socjalne, zabiegowe i rejestracja. Jedno z pomieszczeń jest przewidziane do wykorzystania przez pogotowie ratunkowe. W części budynku przeznaczonej dla strażaków parter przewidziano na garaże wraz z pomieszczeniami na sprzęt. Na piętrze mają znajdować się dodatkowe pomieszczenia dla OSP oraz sala do wynajęcia na imprezy okolicznościowe, która  będzie w stanie pomieścić do 100 osób.  Na wspomnianą salę być może uda się pozyskać środki z projektów UE za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Kraina Nafty. Władze gminy przewidziały również budowę parkingu przy nowym budynku.

Do pomieszczeń dotychczasowej przychodni zdrowia planowane jest przeniesienie m.in. świetlicy środowiskowej, która obecnie mieści się w budynku należącym do Parafii Iwonicz.

28-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)