Brąz Beniaminka w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Krośnie! (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Drugi weekend z rzędu sympatycy młodzieżowej piłki nożnej byli świadkami emocjonujących rozgrywek w Krośnie. Do naszego miasta ponownie zawitali goście z Polski i z zagranicy, by w świetnych warunkach rozegrać turniej „Beniaminek Krosno Cup”. Tym razem na starcie stanęło czternaście zespołów złożonych z zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Podczas trzydniowych zmagań w “Hali Krosno” znakomicie spisywali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Beniaminek, którzy najpierw wygrali swoją grupę, a następnie prezentując dobrą formę byli blisko awansu do finału. Ostatecznie wskoczyli na podium sięgając po brązowe medale! Cała drużyna prezentowała się bardzo dobrze, a indywidualne wyróżnienie otrzymał Krzysztof Kolanko, który został wybrany do “Najlepszej Dziewiątki Turnieju”.

Turniej rozpoczął się już w piątek, pierwsze mecze w grupie A były bardzo ciekawe i zapowiadały rywalizację o najwyższe lokaty do samego końca. Tak też było! W sobotę dokończono futbolowe zmagania, a o awansie do „Grupy Złotej” rozstrzygały ostatnie mecze. Ostatecznie grupę wygrali gospodarze z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, drugiego uczestnika półfinałów wyłonił dopiero bilans bramkowy. Ukraińska drużyna DJUSZ Żydaczów oraz Cracovia Kraków zgromadziły taką samą liczbę punktów, ale „bramkami” awans wywalczyli nasi goście zza wschodniej granicy. Czwarte miejsce zajęła Akademia Piłkarska Limanovia, a na kolejnych uplasowali się zawodnicy Drukarza Warszawa, Grunwaldu Budziwój i RAP Radomsko.

Równie ciekawie było w grupie B, w której uczestników półfinałów także poznaliśmy dopiero po ostatnim meczu! Jeszcze przed nim pierwsze miejsce w grupie zapewnili sobie chłopcy z MFK Zemplin Michalovce. Słowacka drużyna nie zanotowała porażki i pewnie wkroczyła do strefy medalowej. Drugie miejsce zapewnili sobie zawodnicy Fabloku Chrzanów, którzy wyprzedzili Juniora Radom. Za wspomnianą trójką uplasowała się ambitnie walcząca Akademia Piłkarska Sanok, a kolejne pozycje przypadły STF Champion Warszawa, Sandecji Nowy Sącz i KSPN Pogoń Kraków.


Podczas trzeciego dnia turnieju rozegrano fazę finałową. W meczu o 13 miejsce górą byli zawodnicy RAP Radomsko, którzy wygrali z KSPN Pogoń Kraków. „Grupę Brązową” wygrała Sandecja Nowy Sącz, która w spotkaniach z Drukarzem Warszawa i STF Champion Warszawa lepiej wykonywała rzuty karne. W grupie brązowej zagrali również chłopcy z Grunwaldu Budziwój.


W rywalizacji o miejsca 5-8 najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Limanovia, którzy w finale „Grupy Srebrnej” pokonali Akademię Piłkarską Sanok. Rzuty karne rozstrzygnęły natomiast mecz o VII miejsce, w którym Junior Radom pokonał Cracovię Kraków, która w fazie grupowej nie straciła bramki i była bardzo blisko awansu do półfinału.


W niedzielne popołudnie rozpoczęła się rywalizacja o medale! Półfinały były bardzo zacięte i rozstrzygała je jedna bramka. Najpierw w meczu zagranicznych drużyn DJUSZ Żydaczów pokonał MFK Zemplin Michalovce po trafieniu z rzutu karnego, a w drugim półfinale mimo dobrej dyspozycji i kilku świetnych okazji gospodarzy Fablok Chrzanów nie dał się zaskoczyć, strzelił gola i wygrał z Beniaminkiem także 1:0. W meczu o III miejsce Beniaminek Krosno przeważał i pewnie pokonał słowacki MFK Zemplin 2:0. Finał to zacięta rywalizacja Fabloku z DJUSZ Żydaczów, żadna z drużyn nie chciała się odsłonić i nie oglądaliśmy za wiele sytuacji podbramkowych, ale wreszcie padł gol! Po niefortunnym zagraniu ukraiński zawodnik głową skierował piłkę do swojej bramki. DJUSZ rzucił się do ataku, ale bramkarz Fabloku był tego dnia świetnie dysponowany i goście z Chrzanowa mogli po końcowym gwizdku cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju „Beniaminek Krosno Cup”!

Drużyna Beniaminka Krosno zagrała w składzie:  Karol Borowski, Tymon Kubacki, Mirosław Irzyk (1 gol), Franciszek Urbanik, Mikołaj Mola (1), Antoni Aszklar (2), Mikołaj Moriak (1), Krzysztof Kolanko (1), Szymon Gierlach (2), Antoni Krawiec, Emanuel Gibała (1), Dawid Krzywda (4), Kuba Kościelniak, Kamil Zając. Trener: Marek Adamiak.


Marek Adamiak (trener Beniaminka U-12): “Przed turniejem III miejsce brałbym w ciemno, ale po półfinale czuję niedosyt. Uważam, że byliśmy drużyną lepszą, mającą więcej sportowych argumentów. Nawet trener Fabloka w rozmowie stwierdził, że Beniaminek był najlepszą drużyną. Niestety w piłce nożnej za wrażenia artystyczne punktów się nie daje, a klarowne sytuacje trzeba zamienić na bramki. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników, cały turniej konsekwentna gra do przodu i bardzo dobre, dojrzałe ustawienie zespołu w defensywie. Nie było słabych punktów w zespole!”

W „Najlepszej Dziewiątce Turnieju”, czyli wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się „Król Strzelców” Denys Smetana (DJUSZ Żydaczów), „Najlepszy Bramkarz” Dawid Kraczka (Fablok Chrzanów) oraz Lukas Dzurjo (MFK Zemplin Michalovce), Sviatoslav Huzyi (DJUSZ Żydaczów), Dawid Konopka (Junior Radom), Krzysztof Kolanko (Beniaminek Krosno), Klaudia Maciejko (AP Sanok), Michał Prochowicz (Cracovia Kraków) oraz Piotr Zieliński (Fablok Chrzanów).


Nagrody wręczali: Katarzyna Bienia z Urzędu Miasta Krosna, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak, Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, oraz krośnieńscy trenerzy i działacze piłkarscy Bronisław Niżnik, Wojciech Gonet i Janusz Kozubal.

W 55 rozegranych spotkaniach padło 127 bramek co daje średnią 2,31 gola na mecz. W sumie wszystkie mecze trwały 1210 minut, czyli przez trzy dni spędziliśmy ponad 20 godzin na murawie! W „Beniaminek Krosno Cup U-12” zagrało 193 zawodników i 1 zawodniczka!

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek): “Dziękuję za wielką energię, którą dostarczyła nam drużyna Beniaminka jak również wszystkie zespoły tu grające. Razem tworzymy niezapomniane emocje. Turniej Beniaminek Krosno Cup buduje krok po kroku swoją markę. Mamy zapytania już od drużyn z Anglii, Niemiec, Węgier i Austrii więc idzie to wszystko w bardzo fajnym kierunku. Świetnie promujemy Miasto Krosno i nasze piękne okolice.  W lutym i marcu kolejne pełne wrażeń turnieje dla roczników 2007, 2008, 2009, 2010 gdzie koordynator turnieju Paweł Tomkiewicz potwierdził udział bardzo ciekawych zespołów z Polski i zagranicy.”

Wyniki spotkań – Faza grupowa
Grupa A
Beniaminek Krosno – RAP Radomsko 5:0
Grunwald Budziwój – Cracovia Kraków 0:1
Beniaminek Krosno – Grunwald Budziwój 2:1
RAP Radomsko – Cracovia Kraków 0:6
Beniaminek Krosno – Cracovia Kraków 0:0
RAP Radomsko – Grunwald Budziwój 1:1
Beniaminek Krosno – Drukarz Warszawa 1:1
DJUSZ Żydaczów – AP Limanovia 3:0
DJUSZ Żydaczów – Drukarz Warszawa 2:0
AP Limanovia – Drukarz Warszawa 0:0
Beniaminek Krosno – DJUSZ Żydaczów 2:0
RAP Radomsko – AP Limanovia 0:1
Grunwald Budziwój – DJUSZ Żydaczów 1:3
Cracovia Kraków – AP Limanovia 0:0
RAP Radomsko – Drukarz Warszawa 0:3
Grunwald Budziwój – AP Limanovia 1:3
Cracovia Kraków – DJUSZ Żydaczów 1:0
Grunwald Budziwój – Drukarz Warszawa 0:0
Beniaminek Krosno – AP Limanovia 1:0
RAP Radomsko – DJUSZ Żydaczów 1:9
Cracovia Kraków – Drukarz Warszawa 0:0

Grupa B
KSPN Pogoń Kraków – Sandecja Nowy Sącz 0:3
MFK Zemplin Michalovce – AP Sanok 1:0
STF Champion Warszawa – Junior Radom 2:3
AP Sanok – KSPN Pogoń Kraków 2:0
MFK Zemplin Michalovce – STF Champion Warszawa 2:0
Junior Radom – Sandecja Nowy Sącz 3:0
MFK Zemplin Michalovce – KSPN Pogoń Kraków 2:1
Fablok Chrzanów – Junior Radom 2:1
MFK Zemplin Michalovce – Sandecja Nowy Sącz 2:1
Fablok Chrzanów – KSPN Pogoń Kraków 3:0
AP Sanok – STF Champion Warszawa 1:0
Fablok Chrzanów – Sandecja Nowy Sącz 1:0
AP Sanok – Junior Radom 0:1
MFK Zemplin Michalovce – Fablok Chrzanów 2:0
STF Champion Warszawa – KSPN Pogoń Kraków 1:0
AP Sanok – Fablok Chrzanów 1:4
STF Champion Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 3:1
MFK Zemplin Michalovce – Junior Radom 0:0
AP Sanok – Sandecja Nowy Sącz 3:0
Junior Radom – KSPN Pogoń Kraków 6:1
Fablok Chrzanów – STF Champion Warszawa 4:0

Wyniki spotkań – Faza finałowa

Grupa Biała
RAP Radomsko – KSPN Pogoń Kraków 1:0

Grupa Brązowa
Grunwald Budziwój – STF Champion Warszawa 0:1
Drukarz Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 1:1 karne 2:3
Grunwald Budziwój – Drukarz Warszawa 1:0
STF Champion Warszawa – Sandecja Nowy Sącz 0:0 karne 1:2

Grupa Srebrna
AP Limanovia – Junior Radom 3:1
Cracovia Kraków – AP Sanok 0:2
Cracovia Kraków – Junior Radom 1:1 karne 2:3
AP Limanovia – AP Sanok 2:0

Półfinały
MFK Zemplin Michalovce – DJUSZ Żydaczów 0:1
Beniaminek Krosno – Fablok Chrzanów 0:1

Mecz o III miejsce
Beniaminek Krosno – MFK Zemplin Michalovce 2:0

Finał
DJUSZ Żydaczów – Fablok Chrzanów 0:1

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Fablok Chrzanów
2. DJUSZ Żydaczów (Ukraina)
3. Beniaminek Krosno
4. MFK Zemplin Michalovce (Słowacja)
5. AP Limanovia
6. AP Sanok
7. Junior Radom
8. Cracovia Kraków
9. Sandecja Nowy Sącz
10. STF Champion Warszawa
11. Drukarz Warszawa
12. Grunwald Budziwój
13. RAP Radomsko
14. KSPN Pogoń Kraków

źródło: UM Krosno / Beniaminek Krosno

18-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)