Brawurowa jazda 20 – latka

20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego nie dość, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, to jeszcze na odcinku niespełna dziesięciu kilometrów, popełnił szereg wykroczeń, za które na jego konto wpłynęło 226 punktów karnych. Jak tłumaczył, uciekał bo chciał uniknąć konsekwencji i myślał, że mu się uda.

Policjant na motocyklu stoi na skrzyżowaniu.

foto: KPW w Rzeszowie

28.04 funkcjonariusze ruchu drogowego z Krosna przeprowadzali akcję „Motocykl”, monitorując zachowanie kierowców jednośladów. Około godziny 18:30, w Dukli, na trasie krajowej nr 19, zatrzymali do kontroli dwóch motocyklistów. Pomimo otrzymanych sygnałów, jeden z nich zignorował polecenia policji, gwałtownie przyspieszając, co doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji, gdyż niemal potrącił funkcjonariusza, który musiał się zabezpieczyć, by uniknąć kolizji z motocyklem.

Podczas ucieczki motocyklista nie przestrzegał przepisów drogowych, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Ponadto, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, na skrzyżowaniach oraz przed przejściami dla pieszych, wjeżdżał na obszary wyłączone z ruchu oraz poruszał się pod prąd.

Kierując jednośladem, pomimo obowiązujących ograniczeń prędkości na terenie kolejnych miejscowości (50 km/h), przekraczał prędkość nawet do 200 km/h.

W miejscowości Rogi motocyklista podniósł rękę, sygnalizując, że rezygnuje z ucieczki, i zatrzymał się. Okazało się, że mężczyzna, 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, był trzeźwy, lecz nie posiadał prawa jazdy na jednoślady. Wytłumaczył, że chciał uniknąć konsekwencji, wierząc, że mu się to uda.

Ze względu na liczne wykroczenia w ruchu drogowym, policja odebrała mu prawo jazdy i przekazała sprawę do Sądu Rejonowego w Krośnie w celu nałożenia kary w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze uniemożliwili mu kontynuowanie podróży, a motocykl, którym kierował, został skonfiskowany na parkingu strzeżonym.

Łącznie, za popełnione wykroczenia na odcinku niespełna 10 kilometrów, motocyklista zebrał 226 punktów karnych. 20-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego odpowie także za przestępstwo polegające na niezatrzymaniu się do kontroli drogowej.

 

źródło: KPW w Krośnie

06-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)