BIESZCZADY: Odwodnienia, złamania, zwichnięcia. Goprowcy i LPR w akcji (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Przez 4 dni długiego weekendu ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR interweniowali 18 razy. Ratownicy Stacji Rejonowej w Cisnej dziewięciokrotnie wyjeżdżali do uczestników Festiwalu Biegu Rzeźnika. Zgłoszenia dotyczyły złamań, zwichnięć oraz odwodnień. Dwukrotnie poszkodowanych przekazano do zespołu ZRM, jednego z poszkodowanych ewakuowano za pomocą długiej liny wspólnie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Pozostali po skutecznej farmakoterapii powrócili do miejsc zakwaterowania.

Ratownicy Stacji Rejonowej w Ustrzykach Górnych interweniowali 8 razy, dysponowani byli głównie do urazów. Trzykrotnie przekazali poszkodowanych zespołowi HEMS i dwukrotnie zespołowi ZRM, pozostali nie wymagali hospitalizacji.

Ratownicy Stacji Sezonowej w Dukli wspólnie z Grupą Krynicką GOPR udzielili pomocy turyście, który upadł ze skały Diabli Kamień w rejonie miejscowości Folusz.

14foto

źródło: GOPR Bieszczady/fb


04-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)