BIAŁOBRZEGI: “To kwestia czasu kiedy Wisłok wyleje. Zagrożenie dla naszych domostw i naszego życia!” (FILM, ZDJĘCIA)

BIAŁOBRZEGI: “To kwestia czasu kiedy Wisłok wyleje. Zagrożenie dla naszych domostw i naszego życia!” (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. – Jest kwestią czasu kiedy Wisłok wyleje. To zagrożenie dla naszych domostw i naszego życia – mówi Józef Kwaciszewski, mieszkaniec dzielnicy Białobrzegi. On i jego sąsiedzi boją się inwestycji, która zakłada budowę obwodnicy północnej Krosna. Podkreślają, że Wisłok podczas podtopień wylewa w swoim dawnym korycie rzecznym, a w nim właśnie planowane jest usytuowanie drogi.

Protestujący mieszkańcy Krosna zwrócili się o pomoc do Stowarzyszenia Idea Carpathia z Krosna, którego członkowie analizują otrzymane dokumenty i obiecują pomoc w rozwiązaniu spornych kwestii.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Krosna o aktualne plany związane z ewentualną budową obwodnicy północnej. W odpowiedzi czytamy: – Inwestycja jest na etapie opracowania dokumentacji projektowej. W chwili obecnej nie zostały jeszcze uzyskane wszystkie wymagane dokumenty, które pozwoliły by na przygotowanie i złożenie wniosku o uzyskanie zezwolenia na realizację tej inwestycji drogowej.

W załączeniu urzędnicy przesyłają dokument potwierdzający ustalenie środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia pn.: “Budowa północnej obwodnicy miasta (droga klasy Z) pomiędzy ul. Krakowską a Białobrzeską w Krośnie”.

DECYZJA O ŚRODOWISKOWYCH UWARUNKOWANIACH – KLIKNIJ

Zdjęcie z ostatniej powodzi w Krośnie, ulica Kopernika / A. Trybus

27-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)