Awaria systemu napędowego wyciągu. Konieczna ewakuacja (ZDJĘCIA)

W ubiegłym tygodniu na terenie Ośrodka Sportów Zimowych KiczeraSki w Puławach Górnych, odbyły się ćwiczenia ewakuacji osób uwięzionych na wyciągu narciarskim. W ćwiczeniach wzięli udział pracownicy wyciągu, ratownicy  Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego “Krosno”, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KM PSP Krosno oraz strażacy z 3 jednostek OSP z terenu gminy Rymanów, tj. Posada Górna, Rymanów i Sieniawa. Ogółem w ćwiczeniach brało udział 3/13 z KM PSP Krosno oraz 3/18 z OSP.

Założeniem do ćwiczeń była symulowana awaria systemu napędowego wyciągu kolei krzesełkowej i zatrzymanie się wyciągu. Ze względu na niepowodzenie użycia napędu awaryjnego, obsługa kolei zgodnie z opracowanym Planem ewakuacji,  podjęła decyzję o konieczności ewakuacji osób uwięzionych w dwuosobowych krzesełkach w różnych miejscach wyciągu. Do czasu przybycia jednostek ochrony przeciwpożarowej, obsługa wyciągu, grawitacyjnie ściągnęła krzesełka do stacji dolnej. Jednakże w dalszym ciągu  na krzesełkach wyciągu, pozostało 15 osób, które należało ewakuować przy pomocy drabin i technik linowych.

Opracowanie: bryg. Mariusz Kozak
Zdjęcia: archiwum KM PSP Krosno

19-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)