Alarm bombowy w kinie. Policjanci nie znaleźli nic podejrzanego

KROSNO / PODKARPACIE. Po godzinie 10:00 do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wpłynęło zawiadomienie o zagrożeniu związanym z możliwym podłożeniem ładunków wybuchowych w kilkunastu lokalizacjach na Podkarpaciu, między innymi w kinie przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Trwa akcja służb, które weryfikują to zgłoszenie. Na razie nie podjęto decyzji o ewakuacji. Zgłoszenie mówi o groźbie detonacji ładunku za około 2 godziny podczas konkretnego seansu.

Informacje te potwierdza aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Stan na 10:45.

Informację otrzymaliśmy po godzinie 10:00. Zawiadomienie dotyczyło podłożenia ładunków wybuchowych w kilkunastu lokalizacjach na Podkarpaciu, między innymi w kinie przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie. Aktualnie służby weryfikują to zgłoszenie. Na razie nie ma decyzji o ewakuacji. Groźba detonacji ładunku dotyczy konkretnego seansu, który zaplanowano za około 2 godziny – relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

AKTUALIZACJA 13:50.

Jak dowiadujemy się w krośnieńskiej komendzie, policjanci zakończyli już działania w terenie w związku z tym zgłoszeniem. Przeszukano pomieszczenia kina i nie odnaleziono żadnych podejrzanych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla widzów. Zbadano maile z informacjami o ładunkach wybuchowych. Ze względu na niską wiarygodność nie prowadzono kolejnych czynności związanych z przeszukaniami.

Każdorazowo w takiej sytuacji służby skupią się teraz na ustaleniu autora wiadomości. Policjanci będą chcieli jak najszybciej odnaleźć osobę odpowiedzialna za wszczęcie alarmu. Grozi jej odpowiedzialność karna.


Grafika poglądowa / pixabay.com

28-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)