AKTUALIZACJA: Tragedia w Sieniawie. W jeziorze utonął 22-latek z powiatu brzozowskiego (ZDJĘCIA)

SIENIAWA / PODKARPACIE. Wczoraj strażacy-nurkowie poszukiwali 22-latka, który nagle zniknął pod wodą na Jeziorze Sieniawskim w zbiorniku wodnym Besko. Po 4,5 godzinnej akcji odnaleziono ciało mężczyzny. Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do tragedii doszło w czwartek po godzinie 17.00. Według ustaleń policji kilkoro znajomych wybrało się nad zaporę wodną w Sieniawie na rzece Wisłok. Jeden z mężczyzn wszedł do wody, aby popływać na dmuchanym materacu. Kiedy znalazł się około 200 metrów od zapory, materac nagle wywrócił się i mężczyzna wpadł do wody. Jak podaje sanocka policja, usiłował płynąć za materacem, którego prąd znosił w kierunku zapory. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna po przepłynięciu kilku metrów, nagle zniknął pod wodą.

303-136578

Na ratunek ruszyły osoby będące w tym czasie na kąpielisku. Jednak nie udało im się odnaleźć 22-latka.

Na miejscu pojawili się strażacy z JRG Krosno, OSP Sieniawa, OSP KSRG Posada Dolna, Rymanów oraz płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP „Sanok”, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego “Ratownika 10” i patrol rymanowskiej policji. Nalezy tez dodać, że Sieniawa leży na styku powiatów: krośnieńskiego i sanockiego, stąd na miejsce udały się różne jednostki.

Sprzęt jakim dysponowano okazał się niewystarczający.

Na miejsce wezwano również Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową “Rzeszów”. Tymczasowo stacjonuje ona w bazie w Polańczyku. W jej skład wchodzą strażacy z JRG Sanok, JRG Przemyśl i JRG 2 Rzeszów. Strażacy z Przemyśla dysponują samochodem z sonarem. Dzięki urządzeniu wskazano miejsce, gdzie może znajdować się 22-latek.

Ciało mężczyzny zostało odnalezione przez płetwonurków. Należy dodać, że działania były dosyć trudne z uwagi na słabą przejrzystość wody i duże zamulenie akwenu. Akcja od momentu zgłoszenia do wydobycia ciała trwała 4,5 godziny – informuje mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, zastępca komendanta KP PSP Sanok.

foto: materiały nadesłane

21-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)