Akcja “Smog” na krośnieńskich drogach – podsumowanie

KROSNO / PODKARPACIE. Kontrole stanu technicznego pojazdów i pomiary zadymienia spalin prowadzili wczoraj krośnieńscy policjanci w ramach akcji “Smog” na drogach miasta i powiatu.
Wczoraj na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego prowadzone były działania pn. „Smog”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery. W działania zaangażowanych było 18 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wykonano 15 pomiarów dymomierzem, nie ujawniono nieprawidłowości.

W ramach prowadzonych działań policjanci  skontrolowali 119 pojazdów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdu. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły stanów technicznych sprawdzanych pojazdów.


Zgodnie z art. 66.1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. 1. pkt 1c  określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

źródło: KMP Krosno

07-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)