9. Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie – światło”

KROSNO/PODKARPACIE. Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym – 9. Ogólnopolskie Biennale Fotografii „Krosno. Miasto i ludzie – światło”.

Tematem 9. edycji konkursu jest światło – bez niego fotografia istnieć nie może. Pojmując fotografię jako swoisty język, światło należy wręcz uznać za warunek konieczny do jego artykulacji. Światło jest najważniejszą częścią procesu fotografowania – podczas wykonywania zdjęcia aparat rejestrując je tworzy obraz.

Światło niesie ze sobą jednocześnie energię i informację. Jego źródłem może być zarówno reflektor w studiu, lampa błyskowa jak i tzw. światło zastane – promienie słoneczne, oświetlenie ulic czy żarówki we wnętrzach. Światła i cienie ukazują formę, podkreślają kształt, budują głębię obrazu, oddają nastrój chwili ale i potrafią uchwycić jej niepowtarzalny emocjonalny moment. Dzięki odpowiedniemu światłu, zdjęcie może ujawniać szczegóły, które w inny sposób trudno byłoby w rzeczywistości dostrzec. Właśnie na takie zdjęcia czekamy w tej edycji Biennale. Bawcie się światłem, wykorzystajcie jego moc, bądźcie kreatywni – wstrzelcie się w temat!

Prace wraz dokumentami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 10.12.2017 na adres:
Muzeum Rzemiosła w Krośnie,

Ul. Piłsudskiego 19

38-400 Krosno
Biuro Organizatora czynne jest w dni robocze do 15.30, w soboty od 10.00 do 14.00.

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 18 stycznia 2018, o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami – Muzeum Rzemiosła w Krośnie (Rynek 5).
Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać na stronie: www.muzeumrzemiosla.pl/foto

 

źródło: Muzeum Rzemiosła

 

07-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)