76-latka padła ofiarą oszustów . Straciła oszczędności życia

KROSNO. 76-latka padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia. Kobieta przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi znaczną kwotę pieniędzy w nadziei, że środki zostaną przez niego bezpiecznie zdeponowane w banku. Okazało się jednak, że wpadła w sieć przestępczej manipulacji. W związku ze wzrostem aktywności oszustów, apelujemy do mieszkańców o wzmożoną czujność.

ko

Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych, policjanci wciąż otrzymują informacje o przypadkach oszustw. W ostatnich dniach, krośnieńscy funkcjonariusze zostali zaalarmowani o oszustwie, którego ofiarą padła 76-letnia mieszkanka Krosna.

Oszust, przedstawiający się jako funkcjonariusz Policji poinformował 76-latkę, że jej mieszkanie jest obserwowane przez przestępców. W celu zabezpieczenia oszczędności kobiety, zaproponował pomoc w dostarczeniu do bankowego depozytu zgromadzonych przez nią środków. Seniorka uwierzyła w przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza tzw. „legendę” i nie podejrzewając przestępczego fortelu, przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności.   

Przypominamy, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa:

•     Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
•     Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
•     O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kopany RÓW w ŚRODKU społeczeństwa! CHOROBOTÓWRCZE PRZEPISY! ZAMORDYSTYCZNE CIĄGOTY!

tvPolska

 

25-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)