66-letnia grzybiarka odnaleziona. Szybka i sprawna interwencja policji

KROSNO / PODKARPACIE . Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 66-letniej grzybiarki. O jej zaginięciu poinformował policję jej syn. Podczas wspólnego grzybobrania kobieta oddaliła się i zabłądziła w lesie. Dzięki doskonalej znajomości terenu, policjanci szybko odnaleźli kobietę.

Wczoraj około godz. 11.30, na dukielski posterunek zgłosił się zdenerwowany mężczyzna. Powiedział, że wspólnie ze swoją 66-letnią matką wybrał się na grzyby. W pewnym momencie stracił z nią kontakt wzrokowy. Podejmowane próby nawoływania zaginionej okazały się bezskuteczne. Kobieta miała ze sobą telefon komórkowy, jednak nie potrafiła określić żadnych charakterystycznych punktów, dzięki którym można by wskazać jej aktualne położenie.

Niezwłocznie na poszukiwania ruszyli dukielscy policjanci. Dzięki doskonałej znajomości silnie zalesionego terenu, wytypowali miejsce, w którym może przebywać kobieta. Po kilkudziesięciu minutach, w rejonie miejscowości Ropianka, policjanci odnaleźli zaginioną.

Apelujemy o zachowanie zasad ostrożności podczas leśnych spacerów i grzybobrania. Nie wybierajmy się do lasu zbyt późno, gdyż szybko zapadający zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą osoby znającej okolicę i telefonu komórkowego z naładowaną baterią. Aby nasza wyprawa do lasu była bezpieczna, dokonajmy realnej oceny naszych możliwości oraz czasu, jaki zamierzamy spędzić w lesie.

ŹRÓDŁO: KMP KROSNO

06-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)