60 nowych miejsc parkingowych przy starówce i schody łączące Franciszkańską z Forteczną (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Prawie 60 miejsc parkingowych w obrębie starego miasta i zupełnie nowe wejście od ul. Fortecznej. W poniedziałek (4.09) rozpoczyna się inwestycja, która w znaczący sposób ułatwi parkowanie i dostępność Rynku.

Schody na starówkę
34 granitowe schody umożliwią przejście z ul. Franciszkańskiej na ul. Forteczną. Nowe przejście  będzie mieć szerokość 2 m. W ramach inwestycji powstanie także fragment muru ceglanego oddzielającego nowy ciąg pieszy od ogrodu Ojców Franciszkanów. Schody wraz z chodnikiem wzdłuż ulicy Fortecznej i dalej wzdłuż parkingu stanowić będą jeden ciąg pieszy tak by umożliwią sprawniejszą komunikacją w tej części miasta.

Nowy parking
Nowy parking pomieści 56 samochodów. 2 miejsca będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na parking zaplanowano od ul. Fortecznej i ul. Legionów natomiast wyjazd będzie do ul. Fortecznej. Ulica Forteczna będzie przebudowana na długości 57 m. W ramach przebudowy zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne.
Chodnik wraz ze schodami będzie oświetlany lampami ulicznymi.

Czasowe utrudnienia w ruchu
Od poniedziałku (4.09) pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Wisłoczej, która będzie częściowo wyłączona z ruchu. Przez kilka najbliższych dni niemożliwy będzie  skręt w ul. Wisłoczą od ul. Legionów oraz z ul. Wisłoczej w ul. Legionów w kierunku poczty głównej. Zamknięcie ul. Wisłoczej będzie kilkudniowym utrudnieniem związanym z przebudową sieci wodociągowej.
Ulica Forteczna będzie całkowicie zamknięta przez cały czas trwania prac.

Całkowity koszt inwestycji to 877 tys. zł. i w całości będzie sfinansowana z budżetu miasta.

Planowany termin zakończenia prac to lipiec 2018 r.

źródło: Urząd Miasta Krosna

31-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)