30-letni oszust handlujący używanymi samochodami ZATRZYMANY!

KROSNO/ PODKARPACIE. Krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 30-letniego oszusta handlującego samochodami używanymi. Nieuczciwy przedsiębiorca kupował samochody, wystawiając faktury z odroczonym terminem płatności, po czym odsprzedawał pojazdy, nie regulując należności wobec ich prawowitych właścicieli.

zdjęcia podglądowe

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przerwali działalność nieuczciwego handlarza samochodami używanymi. Przestępczy proceder polegał na zakupie pojazdu na podstawie faktury z odroczonym terminem płatności, a następnie szybkiej odsprzedaży samochodu innej osobie. Zobowiązania finansowe wobec prawowitego właściciela pojazdu nigdy nie były regulowane.

W celu zwiększenia poziomu wiarygodności, nieuczciwy handlowiec legitymował się jako autoryzowany przedstawiciel funkcjonujących na rynku firm. Niedługo po zakupie, samochody odsprzedawane były nowemu nabywcy, który płacąc gotówką rozliczał się z oszustem. 30-latek oferował do sprzedaży samochody, nie ujawniając ich przyszłym właścicielom informacji dotyczących istotnych wad prawnych pojazdu.

Policjanci zatrzymali 30-latka, odzyskując trzy samochody, które nieuczciwy handlowiec zdążył już sprzedać. Mężczyzna został przesłuchany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

 

źródło: KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji ”Nie chcę kolejnych sporów” tvPolska

28-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Tagi: