25-latek podejrzany o kradzież 450 litrów paliwa

POWIAT KROŚNIEŃSKI. Policjanci zatrzymali 25-latka, który jest podejrzany o kradzieże paliwa z maszyn budowlanych. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu, policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży paliwa z maszyny budowlanej w miejscowości Bajdy. Sprawca, działając pod osłoną nocy, sforsował zabezpieczenie zbiornika paliwa unieruchomionej koparki i ukradł 100 litrów oleju napędowego.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu. Właściciel koparki, za pośrednictwem aplikacji nadzorującej kamery, został powiadomiony o potencjalnej kradzieży. Pomimo późnej pory, pojechał na miejsce, jednak sprawca zdążył się już oddalić.

Dzięki nagraniu z kamer monitoringu i zebranym informacjom, policjanci ustalili, że osobą mogącą mieć związek z kradzieżą jest 25-letni mieszkaniec gm. Wojaszówka. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania wnętrza jego samochodu, policjanci znaleźli kanistry oraz urządzenia wykorzystywane do przepompowywania paliwa.

25-latek został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o 3 włamania do zbiorników maszyn budowlanych i kradzież 450 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Krosno

19-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)