20-latek kradł kołpaki w ilościach hurtowych. Wpadł na granicy (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Współpraca straży granicznej z policją przyniosła kolejny rezultat. Niespełna 20-letni „miłośnik” kołpaków, został ujawniony w trakcie kontroli granicznej wraz z łupem.

14-128907

Do zdarzenia doszło dzisiaj (24 stycznia) w godzinach porannych, w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Korczowej. Obywatel Ukrainy, który zgłosił się na kierunku wyjazdowym, w bagażniku pojazdu marki Volkswagen przewoził 64 szt. kołpaków samochodowych (różnych marek). W tym momencie, bardzo pomocna okazała się informacja przekazana kilka dni temu od KPP w Jarosławiu, gdzie w ostatnich dniach wpłynęły liczne zgłoszenia kradzieży kołpaków na terenie m. Jarosławia. W zgłoszeniach, poszkodowani najczęściej wskazywali marki Volkswagen, Toyota, Opel oraz Skoda. Tego właśnie typu kołpaki próbował wywieść dzisiaj obywatel Ukrainy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał się do kradzieży przedmiotów, które planował odsprzedać na terenie Ukrainy. Zgodnie z właściwością, sprawa została przekazana funkcjonariuszom KP w Radymnie.

14-128908

W 2017 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej zatrzymali 120 pojazdów pochodzących z przestępstwa, o wartości przekraczającej 7 mln złotych. Stwierdzono również 20 przypadków usiłowania przewozu części pochodzących ze skradzionych pojazdów, 19 prób wywozu skradzionych rowerów oraz 6 zdarzeń dotyczących silników do łodzi motorowych.

14-128909

źródło: BiOSG

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)