17 – 19 MAJA: Juwenalia w Krośnie. Sportowo i muzycznie!

KROSNO / PODKARPACIE. 18. Krośnieńskie Juwenalia to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w Krośnie. Ich rozpoczęcie zbliża się wielkimi krokami!

Organizatorzy: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie i Samorząd Studencki czekają na Was już 17 maja! W tym roku bawimy się przez trzy dni aż do piątku pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego i Prezydenta Miasta Krosna.

Zapraszamy!

17 MAJA, Kampus Politechniczny, ul. Dmochowskiego 12

16.00 V Bieg Sokoła

Juwenalia tradycyjnie rozpoczną się Biegiem Sokoła o puchar Rektora PWSZ w Krośnie. Już od pięciu lat bieg organizowany na dystansie 5 km cieszy się popularnością zarówno w środowisku akademickim jak i wśród pasjonatów biegania. W tym roku chcemy wspomóc naszego kolegę Michała Gomułkę, dla którego szansą na odzyskanie zdrowia jest kosztowna terapia.

18 MAJA, KROŚNIEŃSKI RYNEK

15.00 Juwenaliowa Gala Miss 2017

Spośród studentek PWSZ w Krośnie zostanie wybrana Najpiękniejsza! Konkurencja jest ogromna, ale tytuł może zdobyć tylko jedna osoba! Dlatego konkurencje są wymagające, a o zwycięstwie zdecyduje poczucie humoru, wdzięk i umiejętność oczarowania publiczności zgromadzonej pod sceną.

15.00 Juwenaliada 2017

Jednocześnie wystartuje Juwenaliada – Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 90 zespołów z całej Polski reprezentujących bardzo różnorodne muzyczne klimaty. 5 najlepszych „kapel” będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego Rynku.

Zwycięzca Juwenaliady zagra przed gwiazdą wieczoru, czyli zespołem KSU.

20.30 KSU

Legendarny zespół KSU zagości w tym roku na Juwenaliach w Krośnie. Formacja ta powstała ponad 30 lat temu w Ustrzykach Dolnych. Zespół wydał oficjalnie 11 płyt. Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia, jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl, bliższy szeroko pojętemu rockowi.

Przyjdź i Idź pod prąd.

19 MAJA, RCKP, KROŚNIEŃSKI RYNEK

12.00 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (RCKP)

International Youth Festival to przedsięwzięcie organizowane przez uczelnię od 2010 roku. Wystąpią zespoły z Chin, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski. Nie zabraknie folkloru, nowoczesnego brzmienia, pięknych głosów i skomplikowanych układów tanecznych. To Festiwal, w którym przedstawiciele różnych kultur wspólnie cieszą się młodością tworząc wspólnotę europejskiej młodzieży.

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży 2016

14.00 Pochód juwenaliowy

Tradycyjny przemarsz krośnieńskich studentów i partnerskich uczelni zagranicznych z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w stronę krośnieńskiego Rynku. Każdy student może wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu kostiumów, pokazując tym samym swoją indywidualność i odrębność.

15.00 Juwenaliada 2017 – część II

Druga część Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Kolejnych 5 najlepszych „kapel” będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego Rynku.

Zwycięzca Juwenaliady zagra tym razem przed gwiazdą wieczoru – Jelonkiem.

15.00-18.00 Gonitwa u Pigonia

Gra Juwenaliowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Czteroosobowe drużyny będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i sprytem, ale także wyobraźnią i szybkością podejmowania decyzji. Jedno jest pewne, to nie będzie popis prymusów na szkolnym apelu, to będzie epicka walka, a zwycięzca będzie jeden. Na zwycięski zespół czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 zł, dla pokonanych koszulki juwenaliowe – na otarcie łez.

REGULAMIN GONITWY

19.00 Srogo

Laureat ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2016. Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core’ową sekcję. Melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty.

20.30 Jelonek

Jelonek to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. Jelonek to porywająca muzyka (głównie) instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Michał Jelonek nagrał 30 albumów współautorskich i ponad 50 albumów gościnnie. Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek, Przystanek Woodstock, WOŚP i inne. Kilkakrotnie nominowany do “Fryderyków”. Wraz z zespołem “Ankh” odznaczony przez Ministra Kultury medalem “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wstęp na Juwenalia – jak najlepsze rzeczy w życiu – nic nie kosztuje!

źródło: PWSZ Krosno

11-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)