Zatrzymać Tury w Zgorzelcu. Miasto Szkła powalczy o czwarte zwycięstwo w sezonie

KROSNO / PODKARPACIE. Do końca 2017 roku pozostało niespełna trzy tygodnie, a przed koszykarzami Miasta Szkła Krosno dwa dalekie wyjazdy. Pierwszy, do Zgorzelca, gdzie na “Szklany Team” czekają już miejscowe Tury.

Już w najbliższą niedzielę kroßnieñski zespół rozegra pojedynek w odległym o 600 km Zgorzelcu. Tak jak w Szklanym Teamie””, w drużynie Turowa doszło w ostatnim czasie do zmian na stanowisku trenera. Z zespołem pożegnał się dotychczasowy trener  Mathias Fischer, a jego miejsce zajął Michael Claxton, który pełnił obowiązki asystenta. Do małych przetasowań doszło także w kadrze Turów. W miejsce Francisa Hana, który odszedł z powodów osobistych, włodarze klubu zakontraktowali Amerykanina – Roda Camphora.

Mecz inauguracyjny nowego rozgrywającego w barach czarno-zielonych wypadł bardzo okazale. Amerykanin zdobył 17 punktów i rozdał 8 asyst.

Nasz niedzielny przeciwnik jeszcze w środę roezgra awansem mecz 13. kolejki w Gdyni z miejscowym Asseco. W 11 rozegranych spotkaniach podopieczni Michaela Claxtona zgromadzili na swoim koncie 17 punktów. PGE Turów Zgorzelec to zespół własnego parkietu o czym świadczy 5 zwycięskich pojedynków na 6 rozegranych w PGE Arenie. Jak dotąd,  tylko drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza udało się wyjechać z przygranicznego miasta z tarczą. Wśród pokonanych jest Anwil Włocławek, co pokazuje jak mocne są Tury na własnym terenie.

Po porażce we własnej hali z zespołem Rosy Radom 85:103 , krośnian czeka kolejny ciężki mecz. biało-zieloni nie składają broni i jadą do Zgorzelca powalczyć o jak najlepszy wynik. Głównym motorem napędowym naszego przeciwnika są obcokrajowcy, wśród których wyróżniają się: rzucający Cameron Ayers (16,9 pkt.) oraz środkowy Brad Waldow (14,5 pkt., 6,2 zbiórki). Wśród polskich zawodników nasi obrońcy muszą zwrócić szczególna uwagę na Kacpra Borowskiego i Bartosza Bochno.

Niedzielny mecz ze Zgorzelca będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu Emocje.tv. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków “Szklanego Teamu” do wspólnego kibicowania naszym chłopakom w zaprzyjaźnionym Klubie K-15.

Początek niedzielnego pojedynku o godzinie 18:00.

źródło: KKK Miasto Szkła Krosno

13-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)