REKLAMA

Zatrzymać Tury w Zgorzelcu. Miasto Szkła powalczy o czwarte zwycięstwo w sezonie

KROSNO / PODKARPACIE. Do końca 2017 roku pozostało niespełna trzy tygodnie, a przed koszykarzami Miasta Szkła Krosno dwa dalekie wyjazdy. Pierwszy, do Zgorzelca, gdzie na “Szklany Team” czekają już miejscowe Tury.

Już w najbliższą niedzielę kroßnieñski zespół rozegra pojedynek w odległym o 600 km Zgorzelcu. Tak jak w Szklanym Teamie””, w drużynie Turowa doszło w ostatnim czasie do zmian na stanowisku trenera. Z zespołem pożegnał się dotychczasowy trener  Mathias Fischer, a jego miejsce zajął Michael Claxton, który pełnił obowiązki asystenta. Do małych przetasowań doszło także w kadrze Turów. W miejsce Francisa Hana, który odszedł z powodów osobistych, włodarze klubu zakontraktowali Amerykanina – Roda Camphora.

Mecz inauguracyjny nowego rozgrywającego w barach czarno-zielonych wypadł bardzo okazale. Amerykanin zdobył 17 punktów i rozdał 8 asyst.

Nasz niedzielny przeciwnik jeszcze w środę roezgra awansem mecz 13. kolejki w Gdyni z miejscowym Asseco. W 11 rozegranych spotkaniach podopieczni Michaela Claxtona zgromadzili na swoim koncie 17 punktów. PGE Turów Zgorzelec to zespół własnego parkietu o czym świadczy 5 zwycięskich pojedynków na 6 rozegranych w PGE Arenie. Jak dotąd,  tylko drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza udało się wyjechać z przygranicznego miasta z tarczą. Wśród pokonanych jest Anwil Włocławek, co pokazuje jak mocne są Tury na własnym terenie.

Po porażce we własnej hali z zespołem Rosy Radom 85:103 , krośnian czeka kolejny ciężki mecz. biało-zieloni nie składają broni i jadą do Zgorzelca powalczyć o jak najlepszy wynik. Głównym motorem napędowym naszego przeciwnika są obcokrajowcy, wśród których wyróżniają się: rzucający Cameron Ayers (16,9 pkt.) oraz środkowy Brad Waldow (14,5 pkt., 6,2 zbiórki). Wśród polskich zawodników nasi obrońcy muszą zwrócić szczególna uwagę na Kacpra Borowskiego i Bartosza Bochno.

Niedzielny mecz ze Zgorzelca będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu Emocje.tv. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków “Szklanego Teamu” do wspólnego kibicowania naszym chłopakom w zaprzyjaźnionym Klubie K-15.

Początek niedzielnego pojedynku o godzinie 18:00.

źródło: KKK Miasto Szkła Krosno

13-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline