Wystawa w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na wystawę Afterthoughts. Wystawa czynna do połowy lutego 2018 roku obejmuje ekspozycję szkła unikatowego i biżuterii autorstwa Celiny Szelejewskiej – Pigulla oraz fotografii artystycznej i filmu Hektora Weriosa.

Tematem przewodnim są niewielkie, szlifowane i polerowane szkła o geometrycznych kształtach, w których autorka – C. Szelejewska-Pigulla „zamknęła” i „zminimalizowała” kosmos. Oglądane przez szkło powiększające otwierają przed widzem głębię i bogactwo światów, pełnych zadziwiających szczegółów, pobudzających wyobraźnię. Morskie głębiny tropikalnych mórz, nieznane galaktyki, erupcje wulkanów, zorze i zmierzchy widziane z kosmosu  – to pierwsze skojarzenia.

To właśnie one, wespół ze światłem stały się bazą dla artystycznych dociekań, dając w efekcie biżuteryjne precjoza ( tym srebrne kolie wykonane metodą klockową),  instalacje, fotografie i film.

Hektor Werios przedstawi nie tylko makro ujęcia szkła widziane okiem artysty, ale także oryginalne Foto-Grafiki (w których łączy fotografię z rysunkiem), oraz surrealistyczne animacje.

Wystawa połączona jest ze sprzedażą.

Wernisaż 27.10. godz. 17.30

materiały nadesłane

24-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)