REKLAMA

Wystawa w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na wystawę Afterthoughts. Wystawa czynna do połowy lutego 2018 roku obejmuje ekspozycję szkła unikatowego i biżuterii autorstwa Celiny Szelejewskiej – Pigulla oraz fotografii artystycznej i filmu Hektora Weriosa.

Tematem przewodnim są niewielkie, szlifowane i polerowane szkła o geometrycznych kształtach, w których autorka – C. Szelejewska-Pigulla „zamknęła” i „zminimalizowała” kosmos. Oglądane przez szkło powiększające otwierają przed widzem głębię i bogactwo światów, pełnych zadziwiających szczegółów, pobudzających wyobraźnię. Morskie głębiny tropikalnych mórz, nieznane galaktyki, erupcje wulkanów, zorze i zmierzchy widziane z kosmosu  – to pierwsze skojarzenia.

To właśnie one, wespół ze światłem stały się bazą dla artystycznych dociekań, dając w efekcie biżuteryjne precjoza ( tym srebrne kolie wykonane metodą klockową),  instalacje, fotografie i film.

Hektor Werios przedstawi nie tylko makro ujęcia szkła widziane okiem artysty, ale także oryginalne Foto-Grafiki (w których łączy fotografię z rysunkiem), oraz surrealistyczne animacje.

Wystawa połączona jest ze sprzedażą.

Wernisaż 27.10. godz. 17.30

materiały nadesłane

24-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline