“Wojak Szwejk” atrakcyjną alternatywą na wakacyjne podróże. Z Rzeszowa, przez Krosno, do Medzilaborzec!

KROSNO / PODKARPACIE. Weekendowe podróże podczas trwających już wakacji warto zaplanować za pośrednictwem połączeń kolejowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oferta kursów pociągów w województwie podkarpackim staje się coraz bogatsza i oprócz pociągu do Zamościa podróżni będą mogli udać się również do Sandomierza i słowackich Medzilaborzec.

Szczególnie interesującym połączeniem dla podróżnych, którzy w Krośnie rozpoczynają swą podróż koleją stanowi ostatnie wspomniane połączenie do Medzilaborzec na Słowację. Pociąg o nazwie „Wojak Szwejk” będzie regularnie kursował w soboty i niedziele od 1 lipca do 3 września. Należy dodać, że od Zagórza pociąg przemierza trasę „Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej”, której budowa datowana jest na lata 80 XIX wieku. Ponadto w Medzilaborcach znajduje się muzeum poświęcone twórczości ikony i głównemu przedstawicielowi nurtu „Pop Art” Andy’ego Warhola co obok malowniczej trasy pociągu stanowi dodatkową atrakcję.

„Wojak Szwejk” kursował będzie w każdą sobotę i niedziele od 1 lipca do 3 września. Odjazd z Krosna do Medzilaborzec zaplanowany jest na godzinę 7:43 i kończy swój kurs na Słowacji o godzinie 10:23. Pociąg powrotny wyjedzie ze słowackich Medzilaborzec  o 17:48 i dotrze do Krosna o 20:01.  Dodatkowo w każdą sobotę wspomnianego okresu pociąg po przyjeździe do stacji Medzilaborce odbędzie kurs do Sanoka i z powrotem. Należy dodać, iż połączenie nazywane „Bieszczadzkim Żaczkiem” na okres wakacyjny zastąpione zostaje przez wspomnianego „Szwejka” a jego ostatni kurs odbędzie się 30 czerwca 2017 r.

Kliknij i sprawdź rozkład jazdy na trasie Rzeszów – Krosno – Medzilaborce

Miłośników weekendowych podróży zainteresować może również oferta „biletu turystycznego” i „mini biletu turystycznego”. Wspomniane bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek.

Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje nt. honorowania biletów w pociągach innych przewoźników są dostępne TUTAJ.

Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny możesz nabyć: w kasie biletowej, u konduktora i w automacie biletowym.

Foto: archiwum tvKrosno.pl

źródło: oficjalna strona Miasta Krosna / Red.

30-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)