REKLAMA

“Wojak Szwejk” atrakcyjną alternatywą na wakacyjne podróże. Z Rzeszowa, przez Krosno, do Medzilaborzec!

KROSNO / PODKARPACIE. Weekendowe podróże podczas trwających już wakacji warto zaplanować za pośrednictwem połączeń kolejowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oferta kursów pociągów w województwie podkarpackim staje się coraz bogatsza i oprócz pociągu do Zamościa podróżni będą mogli udać się również do Sandomierza i słowackich Medzilaborzec.

Szczególnie interesującym połączeniem dla podróżnych, którzy w Krośnie rozpoczynają swą podróż koleją stanowi ostatnie wspomniane połączenie do Medzilaborzec na Słowację. Pociąg o nazwie „Wojak Szwejk” będzie regularnie kursował w soboty i niedziele od 1 lipca do 3 września. Należy dodać, że od Zagórza pociąg przemierza trasę „Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej”, której budowa datowana jest na lata 80 XIX wieku. Ponadto w Medzilaborcach znajduje się muzeum poświęcone twórczości ikony i głównemu przedstawicielowi nurtu „Pop Art” Andy’ego Warhola co obok malowniczej trasy pociągu stanowi dodatkową atrakcję.

„Wojak Szwejk” kursował będzie w każdą sobotę i niedziele od 1 lipca do 3 września. Odjazd z Krosna do Medzilaborzec zaplanowany jest na godzinę 7:43 i kończy swój kurs na Słowacji o godzinie 10:23. Pociąg powrotny wyjedzie ze słowackich Medzilaborzec  o 17:48 i dotrze do Krosna o 20:01.  Dodatkowo w każdą sobotę wspomnianego okresu pociąg po przyjeździe do stacji Medzilaborce odbędzie kurs do Sanoka i z powrotem. Należy dodać, iż połączenie nazywane „Bieszczadzkim Żaczkiem” na okres wakacyjny zastąpione zostaje przez wspomnianego „Szwejka” a jego ostatni kurs odbędzie się 30 czerwca 2017 r.

Kliknij i sprawdź rozkład jazdy na trasie Rzeszów – Krosno – Medzilaborce

Miłośników weekendowych podróży zainteresować może również oferta „biletu turystycznego” i „mini biletu turystycznego”. Wspomniane bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek.

Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter). Szczegółowe informacje nt. honorowania biletów w pociągach innych przewoźników są dostępne TUTAJ.

Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Bilet turystyczny i mini bilet turystyczny możesz nabyć: w kasie biletowej, u konduktora i w automacie biletowym.

Foto: archiwum tvKrosno.pl

źródło: oficjalna strona Miasta Krosna / Red.

30-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.