WAŻNE: Przejście graniczne w Krościenku i Budomierzu przejezdne

GRANICA / PODKARPACIE. Dzisiaj około 6 rano udrożniono przejście graniczne w Krościenku. Pozostałe nadal są zablokowane.

 

Z uwagi na blokady dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, czasowo wstrzymano ruch na granicy polsko-ukraińskiej. Jak poinformowała Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, stało się tak z uwagi na protest po stronie naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy, którzy posiadali auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zablokowali w niedzielę drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Protestowali w związku z zaostrzeniem prawa o przywożeniu na Ukrainę samochodów zarejestrowanych w innych krajach.

Dzisiaj około 6.00 nagle zaczęto wpuszczać samochody na przejście graniczne Krościenko-Smolnica zarówno w kierunku wyjazdowym, jak i wjazdowym. Aktualnie przejście graniczne w Krościenku jest odblokowane, natomiast trudno powiedzieć, czy uczyniono to na stałe, czy jest to sytuacja tymczasowa – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. – Około godz. 9.30 udrożnione zostało przejście graniczne Budomierz-Hruszew. Aktualnie, bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej (przejście graniczne Przemyśl-Mościska) – dodaje rzecznik.

Na pozostałych przejściach granicznych województwa Podkarpackiego: Korczowa – Krakowiec i Medyka – Szeginie nadal wstrzymane są odprawy graniczne, ze względu na trwające po ukraińskiej stronie blokady dróg dojazdowych.

BiOSG apeluje o śledzenie komunikatów.

Więcej informacji niebawem na esanok.pl 

 

red./biosg

foto: archiwum BiOSG

26-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)