W Krośnie nowe mieszkania czekają na lokatorów (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. 21 mieszkań i 5 lokali użytkowych z przeznaczeniem pod wynajem jest już gotowych na przyjęcie mieszkańców. Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. w Krośnie oddało do użytku budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze przy ul. Staszica 27 w Krośnie. Z początkiem grudnia Spółka rozpoczęła przekazywanie kluczy do lokali mieszkalnych.

Projektantem obiektu była rzeszowska Firma FORMARCHITEKCI Dariusz Gniewek, Miłosz Platowski, a wykonawcą krośnieński AL.-MAR Sp. z o.o.

Okres Realizacji Inwestycji: sierpień 2019 – listopad 2020 r.

Efekt:

Budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami na parterze, łącznie 21 mieszkań i 5 lokali użytkowych z przeznaczeniem pod wynajem. Mieszkania i lokale użytkowe są w pełni wykończone i wyposażone. Do każdego z mieszkań przypisana jest komórka lokatorska.

W pokojach posadzki wykonano z deski barlineckiej, w przedpokojach, kuchniach i łazienkach ułożono płytki terakotowe. W kuchniach zainstalowano – kuchenki elektryczne z płytą indukcyjną, a w łazienkach urządzenia sanitarne (tj. umywalki, kompakty WC i wanny).

Budynek jest wyposażony w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan., instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV).

Każdy z lokali został oddzielnie opomiarowany, na klatkach schodowych zainstalowano urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, wody, co i ccw Obiekt i lokale dostępne dla osób niepełnosprawnych, w budynku zamontowano windę. Do dyspozycji mieszkańców jest oczywiście parking.

W budynku powstało:
• 5 lokali użytkowych o powierzchni od 47,74 m2 do 104,80 m2,
• 15 mieszkań dwupokojowych o powierzchni średnio 50 m2,
• 6 mieszkań trzypokojowych o powierzchni 60,36 m2 i 78,76 m2.

Wszystkie lokale mieszkalne mają już swoich najemców, z którymi na etapie końcowym podpisujemy umowy najmu i przekazujemy do zamieszkania – mówi Stanisław Kubit Prezes Zarządu TBS. Do wynajęcia mamy jeszcze 1 lokal użytkowy o powierzchni 62 m2. Potencjalnych najemców zapraszamy do składania oferty w siedzibie Spółki – dodaje prezes spółki.

Inwestycja została sfinansowana ze środków partycypantów, kredytem i grantem z Banku Gospodarstwa Krajowego, aportem Miasta oraz środkami własnymi TBS.

Jedna inwestycja zakończona, druga rozpoczęta

W październiku Towarzystwo Budownictwa Społecznego – Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe Sp. z o.o. w Krośnie podpisało umowę z Firmą AL- MAR Sp. z o.o. generalnym wykonawcą budowy zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. Składowej i A. Ostaszewskiego w Krośnie. Dwa z nich na parterze będą mieć lokale z przeznaczeniem na usługi.

Projektantem budynków jest INWESTPROJEKT – Przedsiębiorstwo Projektowo – Usługowe Spółka z o.o. w Krośnie.

W ramach inwestycji powstanie zespół trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym:
• 2 budynki 1 B i 1 C, w których usytuowane zostanie po 23 lokale mieszkalne przeznaczone na wynajem oraz po 1 lokalu usługowym.
• w budynku 1A, co jest nowością na krośnieńskim rynku mieszkaniowym powstanie 25 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem z opcją dojścia do własności. Formuła „Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności” umożliwia systematyczną spłatę ceny mieszkania w ramach czynszu oraz wykupienie go w okresie od 5 do 20 lat od momentu zamieszkania w lokalu.

Wszystkie lokale mieszkalne podobnie jak we wcześniejszych inwestycjach TBS-u zostaną w pełni wykończone i wyposażone podstawowe urządzenia kuchenne i sanitarne.

Budynki będą wyposażone w instalacje c.o., c.w., instalacje wod.-kan. i instalacje elektryczne (oświetlenia, gniazda wtykowe, telefoniczne, domofon, instalacje RTV) oraz urządzenia pomiarowe: energii elektrycznej, zimnej wody oraz logo-termy.

Wszystkie mieszkania będą dostępne dla osób niepełnosprawnych poprzez zainstalowanie pochylni zewnętrznej oraz windy wewnętrznej obsługującej wszystkie kondygnacje naziemne.

Do dyspozycji mieszkańców powstanie plac zabaw dla dzieci oraz parking z 94 stanowiskami dla samochodów osobowych w tym 7 stanowisk dla osób niepełnosprawnych.

Struktura mieszkań została dostosowana do zgłaszanego we wnioskach wstępnych zapotrzebowania, i tak będą to lokale:
• dwu-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 50,12m 2 do 54,13 m2,
• trzy-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 56,87 m2 do 59,25 m2,
• cztero-pokojowe z oddzielną kuchnią bądź aneksem kuchennym o powierzchni od 71,45 m2 do 77,03 m2.

Źródła Finansowania Inwestycji: kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach realizacji rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego, bezzwrotne finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat z BGK, środki partycypantów, aport Miasta Krosna oraz środki własne TBS-PM Sp. z o.o.

źródło: UM Krosno

12-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline