Uwaga studenci!!! Nabór wniosków na dofinansowanie ze środków PFRON

KROSNO/PODKARPACIE. Od 1 września studenci mogą składać wnioski na dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu „Aktywny Samorząd” Moduł II na semestr zimowy roku akademickiego 2017/2018.

Głównym celem programu „Aktywny Samorząd” jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.


Adresatami programu „Aktywny Samorząd” Moduł II są osoby niepełnosprawne, posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz pobierające naukę w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub mają otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi, będące mieszkańcami Miasta Krosna. Program ma umożliwić niepełnosprawnym studentom poprawę szans na rywalizację o zatrudnienie na otwartym rynku pracy poprzez podwyższenie kwalifikacji.

Nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym na semestr zimowy 2017/2018 rozpocznie się dnia 1 września 2017 r. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Krosna w sali obsługi nr 2. Informujemy, że formularze wniosków są dostępne na stronie internetowej www.krosno.pl w zakładce poradnik interesanta oraz w Urzędzie Miasta Krosna.

Termin składania wniosków upływa w dniu 10 października 2017 r.

Źródło: UM Krosna

30-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)