Ukradł sprzęt z budowanej stacji diagnostycznej. Policja “rozpracowała” 48-latka z Małopolski (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Jasielscy policjanci ustalili i zatrzymali mieszkańca województwa małopolskiego, który odpowie za włamania. 48-latek dostał się do pomieszczeń budowanej stacji diagnostycznej w Kołaczycach oraz do budynku mieszkalnego w Pilźnie, skąd skradł specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, sprzęt komputerowy i elektroniczny oraz elektronarzędzia o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci przedstawili mu już zarzuty i odzyskali skradzione mienie.

Trzy tygodnie temu policjanci z Jasła otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczeń budowanej na terenie Kołaczyc stacji diagnostycznej. Według wstępnego szacunku pokrzywdzony stracił około 50 tysięcy złotych. Łupem włamywacza padły głównie specjalistyczne urządzenia diagnostyczne, sprzęt komputerowy i elektroniczny. Policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej wykonali szczegółowe oględziny i zabezpieczyli ślady. Wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, w ramach którego przesłuchiwali świadków i zbierali informacje.

Na efekty działań śledczych z wydziału kryminalnego nie trzeba było długo czekać. W ubiegłym tygodniu policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali go. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, mieszkający od kilku miesięcy w wynajmowanym domu w powiecie leskim. Mężczyzna był zaskoczony, kiedy w ubiegły czwartek jasielscy policjanci odwiedzili go w domu. Przeszukując pomieszczenia, funkcjonariusze znaleźli skradzione urządzenia diagnostyczne i sprzęt komputerowy. 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zbierali na jego temat dodatkowe informacje. Z ustaleń wynikało, że podejrzany może mieć na koncie więcej takich przestępstw. Idąc tym tropem, funkcjonariusze ustalili, że początkiem listopada włamał się do budynku mieszkalnego w Pilźnie. Z jego wnętrza skradł elektronarzędzia i sprzęt AGD wart kilkanaście tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał kolejny zarzut i przyznał się do jego popełnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaśle, sąd zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli również narzędzia i przedmioty, których pochodzenie nie jest znane. Aktualnie prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia właścicieli tych rzeczy. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

pw

źródło: KPP Jasło

16-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline