Udaremnili wprowadzenie na rynek dużej ilości narkotyków

Jasielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat, którzy są podejrzani o posiadanie narkotyków. W pomieszczeniach zajmowanych przez starszego z nich, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości niedozwolonych substancji, pieniądze oraz przedmioty pochodzące z kradzieży. Postanowieniem sądu 29-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle nie ustają w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu jasielskiego. W ubiegłą środę, podczas działań z policjantami ruchu drogowego, zatrzymali w Kołaczycach do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Podczas interwencji w samochodzie czuć było zapach marihuany, dlatego policjanci przeszukali pojazd. Wykonane czynności przyniosły efekt. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyźni posiadają przy sobie narkotyki. Mieli je schowane w kieszeniach. Natomiast w samochodzie policjanci znaleźli torbę podróżną, w której znajdowały się woreczki z marihuaną, czarnoprochową broń typu rewolwer oraz dwie butelki cieczy, która prawdopodobnie mogła być płynną amfetaminą.

Obaj mieszkańcy Jasła, w wieku 27 i 29 lat, trafili do policyjnego aresztu. Policjanci w wyniku prowadzonych przeszukań, w mieszkaniu oraz piwnicy zajmowanej przez starszego z mężczyzn, znaleźli znaczne ilości niedozwolonych substancji, pieniądze, a także przedmioty pochodzące z kradzieży.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli u 29-latka 2,3 kg marihuany, 74 g amfetaminy, 1,58 g MDMA oraz znaczną ilość gotówki. Zabezpieczone 2 litry płynnej substancji, funkcjonariusze przesłali do laboratorium kryminalistycznego, celem zbadania czy jest to niedozwolony środek, z którego można pozyskać nawet do 4 kg amfetaminy. W piwnicy 29-latka, policjanci zabezpieczyli dwa rowery. Okazało się, że jeden z nich, dwa lata temu został zarejestrowany jako skradziony na terenie innego powiatu, drugi natomiast nie posiada znaków identyfikacyjnych, dlatego policjanci poszukują jego właściciela.

Po zakończonych w tej sprawie czynnościach, obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 27-letni jaślanin przyznał się do posiadania kilku gramów amfetaminy, ujawnionej przy nim podczas zatrzymania. Decyzją prokuratury pozostaje pod dozorem policji.

29-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu posiadania znacznej ilości narkotyków. Postanowieniem sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

KPP Jasło / pw

01-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline