REKLAMA

Uczniowie krośnieńskiego „Mechanika” i ZS w Iwoniczu najlepsi w powiecie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Zwycięstwem drużyny z krośnieńskiego „Mechanika” zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zaplanowanym na maj etapie wojewódzkim wystąpią zarówno drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – reprezentująca Krosno, oraz grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Iwoniczu – reprezentant powiatu krośnieńskiego.
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w piątek w Krośnie w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięły udział po dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie im. Stanisława Staszica oraz z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę. Umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje odbywające się obiektach krośnieńskiego WORD oceniane były przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp. Marcina Krówkę oraz Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie – Wiesława Dymińskiego. Zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce –  Bartłomiej Kielar, Karol Brodzicki, Karol Prajsnar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce –  Grzegorz Śnieżek, Kamil Płoucha, Jakub Kołacz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce –  Patryk Chmura, Damian Wilk, Wojciech Wilusz z Zespołu Szkół w Iwoniczu,
IV miejsce – Mateusz Graboń, Kacper Kielar, Jakub Winiarski z Zespołu Szkół w Iwoniczu,
Najlepsi zawodnicy turnieju:
I miejsce  – Bartłomiej Kielar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce – Kamil Płoucha z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce –  Patryk Chmura z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach to: Bartłomiej Kielar  z ZSP nr 3 w Krośnie, Kamil Płoucha z ZSP nr 3 w Krośnie, Patryk Chmura z ZS w Iwoniczu oraz Kacper Kielar z ZS w Iwoniczu.

Uczestnicy turnieju przyjęli gratulacje od asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp.Marcina Krówki z Zespołu ds.Profilaktyki  Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji, krośnieńskiej Policji,  Wiesława Dymińskiego – Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie oraz Doroty Krygowskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży szkół ponadgimnazalnych odbędzie się 26 maja br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ul.Sikorskiego 86A.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

źródło: KMP Krosno

23-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline