Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo. Akcja KMP w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. W najbliższe trzy soboty grudnia mundurowi z krośnieńskiej drogówki będą realizować akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W dniach 2, 9 i 16 grudnia,krośnieńscy policjanci będą realizowali ogólnopolskie działania związane z kontrolą oświetlenia zewnętrznego pojazdów. Akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” przypomina, że dzięki sprawnym technicznie i prawidłowo ustawionym światłom przednim odpowiednio oświetlamy drogę. Nieprawidłowe oświetleniowe wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, skutkujące niedostatecznym oświetleniem drogi i prowadzą do oślepiania innych użytkowników dróg.

Obok policyjnych działań kontrolno-prewencyjnychw dniach 2, 9 i 16 grudnia, odbędą się ogólnopolskie dni otwarte na stacjach kontroli pojazdów posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów – podczas których będzie dokonywana bezpłatna kontrola i regulacja świateł. W akcji bierze udział m.in. Stacja Panmar, zlokalizowana w Krośnie przy ul. Podkarpacka 16b. Organizatorem kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” jest Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz komendy wojewódzkie i Komenda Stołeczna Policji. Partnerzy akcji to: Instytut Transportu Samochodowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji i operator komunikatora Yanosik.Kampania będzie prowadzona do 17 grudnia 2017 r. Więcej na temat działań na stronie internetowej Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

źródło: KMP Krosno

 

02-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline