REKLAMA

tvKrosno.pl : Ponad 2,5 tysiąca osób na Marszu Stop Laicyzacji i Dyskryminacji w Krośnie

tvKrosno.pl / PODKARPACIE . Ponad 2,5 tysiąca osób wzięło udział w Marszu Stop Laicyzacji i Dyskryminacji, który odbył się dzisiaj w Krośnie. Marsz zorganizowano w obronie chrześcijańskich wartości: życia, rodziny, krzyża i wolności katolickich mediów, a zwłaszcza Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Marsz rozpoczął się  mszą św. o godz. 10.00 w kościele OO. Kapucynów w Krośnie. Przewodniczył jej archiprezbiter krośnieński ks. prałat Kazimierz Kaczor, a kazanie wygłosił ks. prałat dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

Po mszy św. zebrani przeszli pod krzyż i pomnik bł. Jana Pawła II. Marsz miał charakter modlitewny i pokojowy. Uczestniczyli w nim wierni z Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej, członkowie partii politycznych: PiS i Solidarna Polska, Kluby Gazety Polskiej, członkowie Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca z Miejsca Piastowego, krośnieńskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Obrony Polski, brzozowskiego Związku Strzeleckiego ?Strzelec? oraz delegacje parafialne z Krosna i okolic, Jasła, Sanoka i Brzozowa.

Razem z uczestnikami marszu przez Krosno przemaszerowali posłowie: Stanisław Piotrowicz, Piotr Babinetz i Bogdan Rzońca. W marszu uczestniczyli również byli i obecni samorządowcy, wśród których można było dostrzec Marię Kurowska, byłą burmistrz Jasła.

Zobacz także kazanie ks. prałat dr Waldemar Janiga, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

FOTO: o. Patryk Remigiusz Jankiewicz

FOTO: tvKrosno.pl

01-12-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.