CZY GMO TRAFI DO POLSKI? „To zdrada narodu. Nikt nie liczy się z głosem suwerena!” (LIVE)

SANOK / PODKARPACIE. Na 8 czerwca o godz. 12:00 zaplanowano posiedzenie podkomisji w sprawie ustawy o GMO, która otwiera Polskę na uprawy GMO. Sytuacja nie wygląda dobrze, bo rząd upiera się przy konieczności utrzymania zapisu o możliwości tworzenia stref upraw GMO. – Skandal! – grzmią osoby walczące o respektowanie głosu społeczeństwa. Ich zdaniem, zdecydowana większość Polaków jest przeciwna wprowadzeniu jakiejkolwiek możliwości upraw żywności modyfikowanej genetycznie.

1

2

Jolanta Dal

To zdrada narodu polskiego! Chodzi o nic innego, jak lobby korporacyjne. Rządzący nie liczą się z głosem suwerena. Co więcej, sami wielokrotnie zapisują w dokumentach stwierdzenia, że zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwko GMO w Polsce oraz to, że żywność modyfikowana genetycznie może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia obywateli. To prawdziwy skandal! – nie kryje oburzenia Jolanta Dal, radna gminy Komańcza, prowadząca Gospodarstwo Rolne Ekoturystyczne OHANADAL.

10 maja przekazaliśmy oficjalnie poprawki do projektu ustawy o GMO. Dokument był przygotowany profesjonalnie, poparty opiniami prawników. Naszym głównym postulatem jest wprowadzenie zapisu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie uwalniania GMO do środowiska. Cały czas musimy walczyć o zatwierdzenie tej poprawki. Dlatego tak ważne jest nasze jak najliczniejsze uczestnictwo w czwartkowym posiedzeniu podkomisji.

Ponadto, Jolanta Dal zauważa, że:To co robi się w tej sprawie można „podciągnąć” pod paragraf 129 Kodeksu Karnego: Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Próbowaliśmy się skontaktować z przewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jarosławem Sachajko, ale niestety nie odebrał od nas telefonu.

POSIEDZENIE PODKOMISJI: Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1424), sala im. Wojciecha Trąmpczyńskiego (nr 106, bud. C).

Cel: Rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw – http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PlanPosKom.xsp#row2.

TRANSMISJA NA ŻYWO Z POSIEDZENIA PODKOMISJI

Obrady rozpoczną się o godzinie 12:00. Źródło: iTV Sejm

UWAGA WAŻNE INFORMACJE: Nasze – strony społecznej – stanowisko i uzasadnienie naszych prawników (skrót) tutaj: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/stanowiskokancelarii.pdf

Projekt nowelizacji do ustawy o GMO z naniesionymi propozycjami poprawek: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/projektnowelizacjii.pdf

UWAGA Czyli zamiast proponowanych przez stronę rządową zapisów: „Art. 49a. 1. Terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia się strefą wolną od upraw GMO. 2. Dopuszcza się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzenie uprawy GMO wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej strefą prowadzenia uprawy GMO, po uzyskaniu zezwolenia, o którym mowa w ust. 3. Uprawę GMO prowadzi się zgodnie z określonymi w tym zezwoleniu warunkami, sposobem i terminem.

MY JAKO STRONA SPOŁECZNA, WYBORCY, OBYWATELE RP – DOMAGAMY SIĘ ZAPISU: Art. 49a. 1. W Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się całkowity i bezwarunkowy zakaz uwalniania GMO do środowiska (w celach komercyjnych i eksperymentalnych).

DODATKOWE propozycje poprawek z uzasadnieniem tutaj: http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2017/05/poprawki.pdf

LINK do projektu ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw: http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/%24File/1424.pdf

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Panie ministrze, widział Pan kiedyś kota zdechłego i jednocześnie żywego?” Odważne wystąpienie radnej gminy Komańcza w sprawie GMO (FILM)

0169

tvEkologia.pl

1

źródło: Red., materiały nadesłane / Fundacja ICPPC

08-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)