REKLAMA

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań mężczyzny

KROSNO/ PODKARPACIE. W nocy policjanci prowadzili akcję poszukiwawczą za zaginionym 82-letnim mężczyzną. Po godz. 7. poszukiwania zakończyły się. Mężczyzna został odnaleziony i przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Około godz. 3 do dyżurnego krośnieńskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 82-letniego mężczyzny mieszkającego w miejscowości Krościenko Wyżne. Mężczyzna w momencie zaginięcia znajdował się pod opieką córki. Wykorzystując chwilową nieuwagę opiekunki wyszedł z mieszkania i udał się w nieznanym kierunku. Córka zaginionego przekazała policjantom ważne informacje dotyczące stanu zdrowia i uzasadnionych obaw o życie i zdrowie ojca w związku z jego chorobą. Również zasygnalizowała, że prawdopodobnie ojciec wyszedł z domu bez wierzchniego ubrania.

Skierowani na miejsce policjanci rozpoczęli poszukiwania wspólnie z rodziną i strażakami z miejscowej OSP. Sprawdzili budynek, w którym mieszkał zaginiony i pomieszczenia gospodarcze. Przeszukali miejscowości: Krościenko Wyżne, Iskrzynia, Korczyna, teren lasku Dębina i Krosna. Sprawdzono szpital i pogotowie ratunkowe w Krośnie.

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach mężczyzna został odnaleziony przez jednego z sąsiadów. Wezwany na miejsce ambulans pogotowia ratunkowego przewiózł mężczyznę do szpitala na badania i obserwację.

W akcji poszukiwawczej wraz z 24 policjantami brali udział członkowie rodziny, sąsiedzi, strażacy z OSP Krościenko Wyżne i pies służbowy, który podjął trop i doprowadził przewodnika do miejsca, w którym zaginiony został odnaleziony.

 

 

KMP Krosno

07-12-2012
Poprzedni artykuł:
«


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.