REKLAMA wyszynk

Święto tradycji i folkloru. “Dzieci Gór i Dolin” na scenie w Iwoniczu (ZDJĘCIA)

IWONICZ-ZDRÓJ / PODKARPACIE. Na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny “Dzieci Gór i Dolin”. Jego ideą jest kultywowanie, przybliżenie i prezentacja tańców i śpiewu z różnych regionów świata, szczególnie w wykonaniu zawodowych grup folklorystycznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy, której patronem medialnym był portal tvKrosno.pl.

Na iwonickiej scenie młodzieżowe zespoły z Polski, Ukrainy, Rumunii, Czech, Słowacji, Rosji i Białorusi przedstawiły program artystyczny, prezentujący bogactwo kulturowe swoich krajów. Festiwal był niezwykle barwnym widowiskiem, podziw wzbudzały zarówno piękne, bogate stroje ludowe, jak i układy choreograficzne, kondycja tancerzy oraz bezbłędne wykonanie.

Dla młodych wykonawców festiwal ten jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, promowania własnego folkloru i do wzajemnego poznania się, zaś dla widzów z pewnością znakomitym urozmaiceniem i umileniem leniwego sobotniego popołudnia w uzdrowisku.

Goszczący na festiwalu burmistrz gminy wręczył roztańczonym uczestnikom okolicznościowe upominki, mające im przypominać pobyt w Iwoniczu-Zdroju oraz wyraził nadzieję na kolejne spotkania w przyszłych latach.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

źródło: KWW “Nasza Przyszłość” Gmina Iwonicz-Zdrój

28-06-2017


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.