Sukcesy KK Kyokushin Karate na zawodach w Czechach i Zamościu (ZDJĘCIA)

W pierwszą sobotę maja (6.05) w Łabuńkach k/Zamościa odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin oraz III Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie w kategoriach wiekowych dzieci i juniorów. W zawodach uczestniczyło łącznie 204 zawodników z Lublina, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Krosna, Przeworska, Chełma, Radzynia Podlaskiego, Dukli, Chodla, Świdnika, Białegostoku, Wohynia, Zamościa oraz z Ukrainy – Rawa Ruska.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate, pod opieką sensei Adama Buczyńskiego i sensei Marka Sawczuka reprezentowało 9 zawodników. Pięcioro z nich zdołało stanąć na podium zdobywając łącznie 8 pucharów. Trzy najmłodsze reprezentantki krośnieńskiego Klubu: Jolanta Śmietana, Karina Korona oraz Izabela Mielech, nie miały sobie równych zdobywając pierwsze miejsca zarówno w konkurencji kata, jak i kumite.

Najmłodsza zawodniczka Jola, po wykonaniu kata otrzymała bardzo wysokie noty sędziowskie, a także ogromne brawa od zgromadzonej w hali publiczności. Karina kontynuuje swoją zwycięską passę w kumite. To jej trzeci z rzędu triumf na zawodach i zarazem 5 podium w tej kategorii w tym roku.

Natomiast Iza, w zaciętej i wyrównanej walce finałowej, w ostatnich sekundach, wykonując technikę punktowaną na wazari, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wiktoria Bilska w konkurencji kata, po raz kolejny, zaprezentowała bardzo wysoki poziom i wyszkolenie techniczne, co zaowocowało zdobyciem I miejsca.

Dla Macieja Szybiaka zawody te okazały się przełomowe, pierwszy raz w swojej karierze zawodniczej wywalczył podium w konkurencji kumite zdobywając III miejsce. Sportowego szczęścia zabrakło tym razem pozostałym naszym zawodnikom: Antoniemu Przybyle, Annie Szubert, Pauli Szybisty i Aleksandrze Szynadak.

Wyniki krośnieńskich zawodników:
Jolanta Śmietana – I miejsce kata, I miejsce kumite;
Karina Korona – I miejsce kata, I miejsce kumite;
Izabela Mielech – I miejsce kata, I miejsce kumite;
Wiktoria Bilska – I miejsce kata;
Maciej Szybiak – III miejsce kumite.

W tym samym dniu w miejscowości Hostinne rozegrano Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej Karate Kyokushin. W turnieju rywalizowało (tylko kategoria kumite) 107 zawodników z 24 klubów karate z Czech, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Sędzią głównym był uznany czeski karateka sensei Jan Soukup.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało sześciu klubowiczów, którzy łącznie zdobyli 5 trofeów. Medal z najcenniejszego dla sportowca kruszcu wywalczył, po stoczeniu trzech emocjonujących walk, Aleks Łączak. Mimo wagi poniżej 40 kg, Aleks trafił do kategorii +40kg, jednak nie miał problemów z pokonaniem Czecha (zawodnik z zielonym pasem) oraz dwóch cięższych rodaków.

Czasem potrzeba przejechać ponad 600 km, by w półfinale skrzyżować rękawice z klubowym kolegą – doświadczył tego Jakub Prajsnar, który z czeskiego turnieju przywiózł srebrny krążek, finał przegrywając z zawodnikiem gospodarzy. Półfinałowym przeciwnikiem Kuby był Karol Prajsnar, który po zaciętej dogrywce, musiał uznać wyższość „przyjaciela z podwórka” i ostatecznie uplasował się na najniższym stopniu podium.

Oliwia Krupa utalentowana fighterka, również po bardzo wyrównanej walce i dogrywce, wywalczyła brąz. Maja Wajda pokazowo wygrała pierwszy pojedynek, w drugim uległa przeciwniczce, jednak w trzeciej walce pokazała sportowego ducha i pewnie sięgnęła po brąz.

Najmłodsza zawodniczka Emilia Gazda w swojej pierwszej walce trafiła na znacznie wyższą i cięższą zawodniczkę (żółty pas). Ogromne brawa i gratulację za odważną postawę, chociaż niestety czeski turniej nie okazał się dla Emilki „medalowy”.

Miejsca krośnieńskich zawodników:
Łączak Aleks – 1 m.
Prajsnar Jakub – 2 m.
Pikuła Karol – 3 m.
Krupa Oliwia – 3 m.
Wajda Maja – 3 m.

Miasto Krosno

12-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline