REKLAMA

Stracił prawo jazdy, które odebrał dzień wcześniej

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, który na oznakowanym przejściu dla pieszych omal nie potrącił mężczyzny z dwójką dzieci. Wcześniej zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. 18-latek zaledwie dzień wcześniej odebrał wyczekiwane prawo jazdy z urzędu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godz. 15:00, na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z Tkacką w Krośnie. Policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę seata, który zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. Chwilę później omal nie potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyzny z dwójką dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Korczyna, który zaledwie dzień wcześniej odebrał swoje prawo jazdy z wydziału komunikacji. Młody kierowca był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letnimu kierowcy. O tym, czy mężczyzna odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami, zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Krosno

03-07-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.