Stracił prawo jazdy, które odebrał dzień wcześniej

03-07-2017

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, który na oznakowanym przejściu dla pieszych omal nie potrącił mężczyzny z dwójką dzieci. Wcześniej zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. 18-latek zaledwie dzień wcześniej odebrał wyczekiwane prawo jazdy z urzędu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godz. 15:00, na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z Tkacką w Krośnie. Policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę seata, który zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. Chwilę później omal nie potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyzny z dwójką dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Korczyna, który zaledwie dzień wcześniej odebrał swoje prawo jazdy z wydziału komunikacji. Młody kierowca był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letnimu kierowcy. O tym, czy mężczyzna odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami, zadecyduje sąd.

Źródło: KMP KrosnoKomentarzy: 4 do “Stracił prawo jazdy, które odebrał dzień wcześniej”

 1. .... says:

  I powinien dozywotnio stracic prawko dosc głąbów na drogach!!!

 2. BJo says:

  albo za jakies 10 lat jak dorosnie do tego

 3. Sd says:

  Teraz mlodzi porobio prawa jazdy i jeżdżo jak wariaty dawniej bylo inaczej

 4. ondrej says:

  Byle odbębnić egzamin, potem samowolka, bo po co komu przepisy.. przecież on wie lepiej

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.