REKLAMA

Stowarzyszenie KoLiber proponuje nazwę dla ronda przy VIVO!

KROSNO / PODKARPACIE. Do krośnieńskiego Urzędu Miasta wpłynął nietypowy wniosek. Stowarzyszenie KoLiber postanowiło zaproponować nazwę dla niedawno powstałego ronda łączącego ul. Bieszczadzką z Drogą G w pobliżu hipermarketów budowlanych Merkury Market i Leroy-Merlin oraz powstającej galerii handlowej VIVO! Krosno. Wnioskodawcy nie chcą jednak nazywać tego ronda w sposób odwołujący się do ważnych postaci czy wydarzeń historycznych ale chcą uhonorować… przedsiębiorczość.

Lista osób związanych z regionem, które zasługują na uhonorowanie ich nazwaniem ich imieniem ulicy, ronda czy skweru jest oczywiście wciąż dostatecznie długa by móc z niej czerpać inspirację, jednak nie oznacza to, że nie można spróbować podejść do tematu nieco inaczej – mówi Maciej Krzywda, przewodniczący krośnieńskiego koła Stowarzyszenia KoLiber.  – Przedsiębiorczość to bardzo ważna cecha. To dzięki osobom przedsiębiorczym tworzą się nowe miejsca pracy, ludzie mogą zarabiać pieniądze a klienci otrzymywać potrzebne im towary i usługi, a lepszym miejscem by przedsiębiorczość w Krośnie uhonorować, byłaby chyba tylko jedna z ulic w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wnioskodawcy w swoim piśmie wskazują również, że byłoby to pierwsze w Polsce miejsce które zostało nazwane w ten sposób co przyczyniłoby się do jeszcze większego rozgłosu Krosna w kraju oraz na korzyści wizerunkowe.

Krosno jest miastem stale rozwijającym się, szukającym nowych kierunków i możliwości, gotowym do zapraszania inwestorów do zainwestowania w Krosno. Dlaczego nie pokazać tego w jeszcze bardziej dobitny sposób? – pyta Maciej Krzywda.

Wniosek poparł już m.in. Marek Tatała, wiceprzewodniczący Fundacji Obywatelskiego Rozwoju, Cezary Kaźmierczak – prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a także Robert Gwiazdowski, prezes Warsaw Enterprise Institute.

materiały nadesłane

27-09-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.