Spartan Rymanów na XXVII Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. W dniach 16-20 maj 2017 w katowickim Spodku, odbyły się 27 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Jak co roku Spartan Rymanów godnie reprezentował nasz kraj. 

Ponad 800 zawodniczek i zawodników z 32 państw wystartowało na EUROARM Katowice 2017, czyli XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów, seniorów, masters oraz XX Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu (siłowanie na ręce), które odbyły się w dniach 16-20 maj 2017 roku w Katowickim „SPODKU”.

W tym roku Kadrę Polski zasiliło 3 zawodników z rymanowskiego klubu:

Grzegorz Nowotarski (kat 80kg) – senior
Damian Biega (kat 65kg) – junior
Adrian Biega (kat 75kg) – junior

Krótkie rozmowy z zawodnikami:

Adrian Biega
Motywacji nie brakowało, wiele wysiłku włożyłem w przygotowania i mimo, że był to mój debiut w tej kategorii i ogólnie na arenie międzynarodowej, to moim celem było miejsce w pierwszej dziesiątce, a gdzieś głęboko wierzyłem w piątkę. Niestety trzeba zjeść jeszcze sporo chleba żeby wbić się do czołówki, ale nie poddaje się i walczę dalej, bo w drodze na szczyt nie ma miejsca na odpoczynek. Zawodnicy byli bardzo mocni, a przede wszystkim szybsi, nie potrafiłem ich zatrzymać i w efekcie uplasowałem się na 10-tym miejscu, co mnie nie zadowala do końca. Cała organizacja Mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie i musiało się to podobać! Super widowisko, niesamowite emocje, aż gęsiej skórki można było dostać. Nie spoczywam na laurach, nie załamuje się i szykuje formę na Puchar Polski.

Damian Biega
W tak wielkiej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy był to mój debiut i sprawdzenie swoich sił z ogromnym zaangażowaniem i ciężkimi treningami. Przygotowywałem się do tych zawodów,  ale mimo to musiałem uznać wyższość przeciwników zajmując 6 miejsce. Z wyniku nie jestem w pełni zadowolony, ale nie załamuje to mojej determinacji, wręcz motywuje do jeszcze większych działań i pokaże na co mnie stać w kolejnych zawodach

Grzegorz Nowotarski – Trener Spartan Rymanów i Zawodnik
– W tym roku mogę śmiało powiedzieć, że przygotowany byłem na 100%, chyba pierwszy raz. Mimo 10 miejsca, jestem mega zadowolony. W finale było 25 zawodników z 13 Państw, pierwszą walkę miałem z Danielem Andronache z Rumunii (6 miejsce), którą wygrałem po długiej walce w paskach, druga walka to już inna bajka, Arman Piroyan z Armenii (8 miejsce) wciągnął mnie jak dziecko. Kolejna walka to Białorusin Dzimitry Khmialiou (17 miejsce), mimo dużych rozmiarów przeciwnika i rozerwania, w paskach walkę wygrałem dość szybko, kolejna walka to znowu Rumunia, Viorel Dorbin (4 miejsce). Walkę rozpoczęliśmy w paskach po obopólnej zgodzie, szybki start Viorela i znowu muszę się bronić. Niestety po wyczerpującej walce w pozycji z rozgiętym nadgarstkiem nie byłem w stanie utrzymać przeciwnika i tym samym przegrywając zakończyłem swoją przygodę na Mistrzostwach Europy na 10 miejscu. Jako zawodnik jestem zadowolony z wyniku, w chwili obecnej regeneracja i przygotowania na Mistrzostwa Świata, gdzie na pewną będę atakował pozycje znacznie wyższe.

 – Jako trenera czeka mnie jeszcze dużo analiz samego siebie, jak i moich zawodników oraz korygowanie błędów które notorycznie są popełniane przez nas wszystkich.

Ostateczne miejsca naszych zawodników na Mistrzostwach Europy (EuroArm) 2017:
Adrian Biega – 10 miejsce (junior21)
Damian Biega – 6 miejsce (junior21)
Grzegorz Nowotarski – 10 miejsce (senior)

Źródło: Spartan Rymanów

26-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)