REKLAMA

Spartan Rymanów na XXVII Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu (ZDJĘCIA)

RYMANÓW / PODKARPACIE. W dniach 16-20 maj 2017 w katowickim Spodku, odbyły się 27 Mistrzostwa Europy w Armwrestlingu, czyli siłowaniu na ręce. Jak co roku Spartan Rymanów godnie reprezentował nasz kraj. 

Ponad 800 zawodniczek i zawodników z 32 państw wystartowało na EUROARM Katowice 2017, czyli XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów, seniorów, masters oraz XX Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu (siłowanie na ręce), które odbyły się w dniach 16-20 maj 2017 roku w Katowickim „SPODKU”.

W tym roku Kadrę Polski zasiliło 3 zawodników z rymanowskiego klubu:

Grzegorz Nowotarski (kat 80kg) – senior
Damian Biega (kat 65kg) – junior
Adrian Biega (kat 75kg) – junior

Krótkie rozmowy z zawodnikami:

Adrian Biega
Motywacji nie brakowało, wiele wysiłku włożyłem w przygotowania i mimo, że był to mój debiut w tej kategorii i ogólnie na arenie międzynarodowej, to moim celem było miejsce w pierwszej dziesiątce, a gdzieś głęboko wierzyłem w piątkę. Niestety trzeba zjeść jeszcze sporo chleba żeby wbić się do czołówki, ale nie poddaje się i walczę dalej, bo w drodze na szczyt nie ma miejsca na odpoczynek. Zawodnicy byli bardzo mocni, a przede wszystkim szybsi, nie potrafiłem ich zatrzymać i w efekcie uplasowałem się na 10-tym miejscu, co mnie nie zadowala do końca. Cała organizacja Mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie i musiało się to podobać! Super widowisko, niesamowite emocje, aż gęsiej skórki można było dostać. Nie spoczywam na laurach, nie załamuje się i szykuje formę na Puchar Polski.

Damian Biega
W tak wielkiej imprezie jaką są Mistrzostwa Europy był to mój debiut i sprawdzenie swoich sił z ogromnym zaangażowaniem i ciężkimi treningami. Przygotowywałem się do tych zawodów,  ale mimo to musiałem uznać wyższość przeciwników zajmując 6 miejsce. Z wyniku nie jestem w pełni zadowolony, ale nie załamuje to mojej determinacji, wręcz motywuje do jeszcze większych działań i pokaże na co mnie stać w kolejnych zawodach

Grzegorz Nowotarski – Trener Spartan Rymanów i Zawodnik
– W tym roku mogę śmiało powiedzieć, że przygotowany byłem na 100%, chyba pierwszy raz. Mimo 10 miejsca, jestem mega zadowolony. W finale było 25 zawodników z 13 Państw, pierwszą walkę miałem z Danielem Andronache z Rumunii (6 miejsce), którą wygrałem po długiej walce w paskach, druga walka to już inna bajka, Arman Piroyan z Armenii (8 miejsce) wciągnął mnie jak dziecko. Kolejna walka to Białorusin Dzimitry Khmialiou (17 miejsce), mimo dużych rozmiarów przeciwnika i rozerwania, w paskach walkę wygrałem dość szybko, kolejna walka to znowu Rumunia, Viorel Dorbin (4 miejsce). Walkę rozpoczęliśmy w paskach po obopólnej zgodzie, szybki start Viorela i znowu muszę się bronić. Niestety po wyczerpującej walce w pozycji z rozgiętym nadgarstkiem nie byłem w stanie utrzymać przeciwnika i tym samym przegrywając zakończyłem swoją przygodę na Mistrzostwach Europy na 10 miejscu. Jako zawodnik jestem zadowolony z wyniku, w chwili obecnej regeneracja i przygotowania na Mistrzostwa Świata, gdzie na pewną będę atakował pozycje znacznie wyższe.

 – Jako trenera czeka mnie jeszcze dużo analiz samego siebie, jak i moich zawodników oraz korygowanie błędów które notorycznie są popełniane przez nas wszystkich.

Ostateczne miejsca naszych zawodników na Mistrzostwach Europy (EuroArm) 2017:
Adrian Biega – 10 miejsce (junior21)
Damian Biega – 6 miejsce (junior21)
Grzegorz Nowotarski – 10 miejsce (senior)

Źródło: Spartan Rymanów

26-05-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.