REKLAMA
TOMASZ PORĘBA GRZEGORZ BRAUN BOGDAN RZONCA

AKTUALIZACJA: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. Znaleziono ciało 63-letniego mężczyzny w jednym z domów jednorodzinnych. Bardzo prawdopodobną przyczyną śmierci był wydobywający się tlenek węgla z pieca centralnego ogrzewania.

63-letniego mężczyznę znaleziono przed wejściem do pomieszczeń piwnicy. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon. Służby sprawdziły pomieszczenia budynku, ewakuowano żonę zmarłego, córkę i syna. Osoby te przewieziono do szpitala.

Jak podaje straż pożarna na klatce schodowej urządzenie pomiarowe tlenku węgla pokazało wynik 200 ppm.

źródło: PSP Krosno/foto: pixabay.com
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 63-letniego krośnianina, który został znaleziony w pomieszczeniu kotłowni swojego domu. Pomimo szybkiej interwencji ratowników, życia mężczyzny nie udało się uratować. Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną śmierci 63-latka mogło być zatrucie tlenkiem węgla.

Wczoraj po godz. 7, policjanci interweniowali na ulicy Decowskiego w Krośnie, gdzie w jednym z domów prawdopodobnie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu pracowali już strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 63-letni mężczyzna został znaleziony w pomieszczeniu kotłowni przez swoją żonę. Mężczyzna był nieprzytomny i pomimo szybkiej interwencji ratowników, jego życia nie udało się uratować. Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców domu, gdyż pomiary stężenia tlenku węgla w budynku wielokrotnie przekraczały normy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmierci mężczyzny. Ciało 63-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

KMP Krosno

 

 

17-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.