Potrącił przechodnia i uciekł z miejsca wypadku. Mimo reanimacji 53-latek zmarł

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 13 w Trzcinicy. Na drodze krajowej nr 28, kierujący osobowym volkswagenem potrącił pieszego. Pomimo akcji reanimacyjnej życia mężczyzny nie udało się uratować. Kierujący odjechał, nie udzielając pomocy.

W środę około godz. 13, w Trzcinicy na drodze krajowej nr 28, kierujący volkswagenem potrącił 53-letniego mieszkańca gminy Jasło. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący jadąc w stronę Jasła, zjechał do osi jezdni, następnie częściowo na lewy pas po czym odbił w prawo i potrącił znajdującego się na poboczu mężczyznę. Kierowca nie udzielając pomocy odjechał z miejsca zdarzenia.

Mimo podjętej reanimacji, pieszego nie zdołano uratować. Na miejsce zdarzenia skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki i prokuratorem. Funkcjonariusze prowadzą także czynności poszukiwawcze za sprawcą wypadku.

Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

pw

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że policja zatrzymała właściciela pojazdu, który brał udział w zdarzeniu. Był on trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia, w tym wyjaśnianie powodu odjechania z miejsca wypadku. Wkrótce więcej informacji oraz zdjęcia.

źródło: KPP Jasło

03-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)