Śmiertelne pobicie? 29-latek groził zmarłemu i jego rodzinie

IWONICZ ZDRÓJ / PODKARPACIE. Zmarł poturbowany mężczyzna, którego w miniony piątek znaleziono z obrażeniami na jednej z posesji w Iwoniczu-Zdroju. Czy 31-latek został pobity? Sprawą zajęła się prokuratura.

Do zdarzenia doszło z 25 na 26 lipca w Iwoniczu-Zdroju.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji prywatnych znajduje się mężczyzna, który posiada obrażenia wskazujące na to, że mógł zostać pobity -mówi asp. sztab. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. –  Jeszcze tej samej nocy policjanci zatrzymali 29-latka, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem – informuje rzecznik.

Jak dodaje 26 lipca w godzinach popołudniowych Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-latka. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

29-latkowi postawiono kilka zarzutów: z artykułu 156 par. 1 pkt. 2 kk – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, co podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Drugi zarzut postawiono z art. 190 par. 1 kk – czyli groźby karalne, zarówno w kierunku 31-latka jak i członków jego rodziny.

W poniedziałek 29 lipca najprawdopodobniej pobity mężczyzna zmarł w szpitalu.

31 lipca w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzono sekcję zwłok. Czekamy na dokumentację – informuje prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś, szefowa Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

W związku ze śmiercią 31-latka najprawdopodobniej zmianie ulegnie także kwalifikacja prawna czynów.

Do sprawy powrócimy.

 

01-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)