SIATKÓWKA: Wygrana seniorów w Ropczycach, “Karpatki” bez punktów

KROSNO / PODKARPACIE. W ostatniej ligowej kolejce obie nasze drużyny rozgrywały swoje mecze. Panowie walczyli w Ropczycach z zawsze groźną drużyną Błękitnych. Nasz lider nie zawiódł i po bardzo zaciętym meczu pokonał drużynę gospodarzy 3:1. Z kolei bez jakiejkolwiek zdobyczy zakończyły mecz z Energetykiem Poznań pierwszoligowe siatkarki.

Krośnianie w poprzedniej kolejce stracili swojego kapitana, który zerwał ścięgno Achillesa. Jakub Kosiek w tym sezonie już nie zagra. Krośnianie znani są jednak z wielkiej ambicji i woli walki. Tak też było w Ropczycach. Nasi chłopcy pokazali te cechy na boisku w Ropczycach i po czterech setach, z których wszystkie były grane na przewagi (28:26, 35:37, 26:24, 39:37) przywieźli do Krosna 3 punkty. Karpaty mają już nad drugą drużyną w tabeli 7 punktów przewagi i pewnie zmierzają do wygrania rundy zasadniczej tegorocznych rozgrywek w grupie VI drugoligowej rywalizacji. W najbliższej kolejce nasza drużyna pauzuje, a 27 stycznia zagra w Niebylcu. W Krośnie zobaczymy siatkarzy dopiero 24 lutego w meczu z drużyną AKS V LO Rzeszów.

Smutni wracali z meczu Karpatek kibice krośnieńskie drużyny w piątkowy wieczór. Po serii czterech kolejnych zwycięstw (Szczyrk, Opole, Tarnów, AWF Warszawa) liczyli na kolejną, jakąkolwiek zdobycz punktową drużyny pozwalającą na “odskoczenie” w górną część tabeli. Jednak rzeczywistość boiskowa okazała się okrutna. Drużyna Energetyka Poznań choć miała przed spotkaniem tyle samo punktów co krośnianki, nie dała żadnych szans na zdobycie choćby jednego punktu. Poza pierwszym setem, w którym walka toczyła się punkt za punkt do stanu 23:22 dla Karpat, w całym meczu Poznanianki były lepszą drużyną. Lepsza organizacja gry, konsekwencja w realizacji założeń, umiejętność odczytywania wydarzeń na boisku, szybkość, lepsza obrona i skuteczność w ataku to w tym meczu złożyło się na pewną wygraną Energetyka. Owszem nasza drużyna potrafiła postraszyć zagrywką, pojedynczymi bardzo dobrymi zagraniami w ataku i bloku, ale to było za mało na wygranie choćby seta.

Brak skutecznego ataku, dobrego przyjęcia i gry w obronie to obraz zespołu w tym meczu. Po 15 kolejce Karpatki zajmują 8. miejsce w tabeli z 19 punktami. Za nimi dwie kolejne drużyny (SMS Szczyrk i Joker Świecie) mają tyle samo punktów i walka o strefę play off gwarantującą pozostanie w I lidze będzie trwała do samego końca rundy zasadniczej. Nasz zespół musi szukać punktów w każdym meczu choć terminarz nie jest tego sprzymierzeńcem. Jednak należy pamiętać, że każdy mecz można wygrać. Trzeba tylko wyzwolić w sobie tę boiskową złość, ambicję i wiarę w swoje umiejętności, chęć zwyciężania. Cały czas wierzymy w  nasze dziewczyny, ich ambicję, umiejętności, ich młodość i chęć pokazania się z jak najlepszej strony na siatkarskich boiskach. Liczymy na dobre wieści z meczu w Radomiu w najbliższej kolejce oraz na waleczność i niespodziankę w kolejnym meczu w Krośnie z Wisłą Warszawa 27 stycznia.

źródło: Karpaty Krosno / UM Krosno

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline