REGION: Utknął na nieczynnej kładce. Nieszczęście było bardzo blisko (ZDJĘCIA)

Policjanci z Posterunku Policji w Tarnowcu uratowali 48-letniego mężczyznę, który wszedł na nieczynną kładkę na rzece Jasiołka. Próbując z niej zejść zachwiał się i wypadł z kładki w ostatniej chwili chwytając za linę stanowiącą element konstrukcyjny. Z pomocą ruszyli policjanci, którzy wyciągnęli 48-latka z opresji.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Gliniczku. Około godz. 22 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poprosił dyżurnego o pomoc. Z jego relacji wynikało, że wszedł na nieczynną kładkę na rzece Jasiołce i nie mógł z niej bezpiecznie zejść. Warunki atmosferyczne były niekorzystne, było ciemno i padał deszcz, dlatego istniało realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny.

Dyżurny wysłał na miejsce policjantów z Tarnowca, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na nieczynnej kładce znajdował się znany im, 48-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna nie był w stanie sam zejść na brzeg, ponieważ kładka była niekompletna i na odcinku kilku metrów brakowało w niej desek.

Funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną, uspokajali go i instruowali co ma dalej robić. Do pomocy wezwali także drugi patrol. Policjanci mieli przyjechać z drugiej strony kładki, aby pomóc bezpiecznie sprowadzić mężczyznę na brzeg. W pewnym momencie 48-latek zachwiał się i wypadł z kładki. W ostatniej chwili zdołał chwycić linę stanowiącą element konstrukcyjny tego mostu. Mężczyzna wisiał na wysokości kilkunastu metrów nad betonowymi elementami. Wzywał pomocy i krzyczał do policjantów, że traci siły i nie zdoła się długo utrzymać.

Policjanci bez chwili wahania ruszyli mu z pomocą. Jeden z nich oświetlał latarką drogę, natomiast dzielnicowy postanowił przejść po linach w kierunku mężczyzny. Kiedy do niego dotarł chwycił go za ubranie i zdołał wyciągnąć go na kładkę.

Mężczyzna został bezpiecznie sprowadzony na brzeg i trafił pod opiekę lekarzy. Wczoraj 48-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec odwiedził policjantów na posterunku i podziękował im za uratowanie życia.

KPP Jasło / pw

15-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)