REGION: Dwóch kompletnie pijanych kierowców tankowało poloneza

PODKARPACIE. Dwaj kompletnie pijani mężczyźni przyjechali na stację paliw zatankować swojego poloneza. Obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia.

W niedzielę około godz. 22, policjanci zostali zaalarmowani o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym, który przyjechał na stację paliw w Korczynie. Mężczyzna chciał zatankować benzynę do swojego poloneza, jednak zaparkował pojazd zbyt daleko od dystrybutora. 48-latek nie był w stanie skorygować niewłaściwie ustawionego samochodu, więc na pomoc przyszedł jego pasażer. 29-latek uruchomił silnik i manewrował po placu stacji paliw, jednak pomimo kilkukrotnych prób, nie udało mu się przybliżyć pojazdu do dystrybutora. Mężczyźni nie dawali jednak za wygraną i zaczęli przepychać poloneza równolegle do miejsca tankowania. Po kilku minutach z bagażnika pojazdu wyciągnęli kanister, do którego zatankowali kilka litrów benzyny, a następnie przelali ją do baku stojącego obok poloneza.

Po przybyciu na miejsce policjantów żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 48-latek miał około 3,5 promila alkoholu w organizmie, a jego 29-letni kompan ponad 2 promile. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Zabezpieczone nagranie z monitoringu stacji paliw pozwoliło na ustalenie faktycznego przebiegu zdarzenia i postawienie zarzutów obydwu mężczyznom. Grozi im do 2 lat więzienia. 48-latek odpowie ponadto za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

źródło: KMP Krosno

19-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline