REKLAMA

Radni jednogłośnie za poszerzeniem granic Krosna o lotnisko “Iwonicz”

KROSNO / PODKARPACIE. Radni miejscy jednogłośnie opowiedzieli się za poszerzeniem granic Krosna o lotnisko “Iwonicz”. Podczas ostatniej sesji nadzwyczajnej emocji nie brakowało, gdyż o interesy gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe walczyli ich gospodarze. Choć decyzja rady nie skutkuje automatycznym powiększeniem terenu miasta, to jest to ważny krok na drodze do wprowadzenie zmian. Teraz w Krośnie jak i w obu zainteresowanych gminach odbędą się konsultacje.

W magistracie zorganizowano sesję nadzwyczajną tylko z jednym, punktem obrad. Chodziło o zmianę granic miasta Krosna i przeprowadzenie konsultacji.

Projekt zakładał dołączenie do Krosna 161 ha leżących w obrębie gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Chodzi o tzw. lotnisko “Iwonicz”. Zajmuje ono 141 ha. Miasto nabyło prawa użytkowania wieczystego tego terenu za blisko 14 mln zł. Kolejne 20 ha to połączenie z nabytą nieruchomością. Włodarze chcieli w ten sposób powiększyć potencjał inwestycyjny Krosna.

Na sesji pojawił się wójt gminy Krośnienko Wyżne Jan Omachel oraz gospodarz gminy Miejsce Piastowe Marek Klara. Obaj skrytykowali sposób, w jaki przeprowadzane są zmiany. Zgłosili swoje postulaty. Jan Omachel zaproponował ograniczenie dołączanej do miasta powierzchni łącznika z lotniskiem oraz wyłączenie z koncepcji terenu stadionu LKSu Pustyny. Z kolei Marek Klara wniósł o odrzucenie projektu i rozpoczęcie negocjacji w celu ustalenia wspólnej koncepcji dotyczącej zmian granic Krosna. Prezydent Piotr Przytocki poprosił o 30-minutową przerwę, po której ogłosił wprowadzenie autopoprawek uwzględniających propozycje wójta Krośnienka Wyżnego, a także zawierających zapis o pozostawieniu do dyspozycji gminy Miejsce Piastowe terenu boiska w Targowiskach dla aktualnej funkcji.

Taki projekt uchwały radni przyjęli jednogłośnie.

Teraz krośnieński magistrat ma 30 dni na przeprowadzenie konsultacji. Odbędą się one nie tylko w Krośnie, ale w obu zainteresowanych gminach.

Ostateczną decyzję w sprawie poszerzenia granic Krosna podejmie Rada Ministrów na wniosek rady miasta.

źródło: UM Krosno

23-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline