NIEDZIELA W KROŚNIE: Przysięga terytorialsów na krośnieńskim rynku

KROSNO / PODKARPACIE. Taktyka, strzelanie, pierwsza pomoc na polu walki i terenoznawstwo to przedmioty, które w czasie ostatniej tury szesnastodniowego szkolenia podstawowego kończą realizować żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza CIEPLIŃSKIEGO. Równocześnie w brygadzie trwały szkolenia wyrównawcze i rotacyjne.

W niedzielę 29 października br. o godz. 11.00 na krośnieńskim rynku nastąpi ukoronowanie ich ciężkiej pracy. Blisko 380 żołnierzy złoży uroczystą przysięgę na sztandar. Wcześniej o 9.00 wszyscy wezmą udział we mszy świętej, która odbędzie się w Kościele Parafialnym, Bazylice Kolegiackiej Św. Trójcy w Krośnie.

Całej uroczystości będzie towarzyszyła Orkiestra Garnizonowa z Rzeszowa.

Prezydent Miasta Krosna, Starosta Krośnieński i Dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w tym jakże ważnym wydarzeniu w życiu żołnierza.

fot. st. chor. szt. Grzegorz LITWIN

Utrudnienia w ruchu drogowym

W związku uroczystościami wojskowymi na krośnieńskim rynku, w obrębie starego miasta w niedzielę pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym. Już od godziny 5.00 wjazd do Rynku będzie niemożliwy. Utrudnienia potrwają do godz. 15.00.

Przy wjazdach od strony Ronda “Solidarności”, Placu Konstytucji i ulicy Zjazdowej zostaną ustawione zapory drogowe oraz znaki “zakazu ruchu”.

Wyłączone będą także miejsca parkingowe i parkingi. Nie będzie można zaparkować pojazdów na ulicach: Słowackiego i Franciszkańskiej oraz na parkingach przy Portiusa, Legionów (przy stadionie Karpat) oraz przy ul. Okrzei (nad Wisłokiem).

Czasowe utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się również podczas przemarszu wojska, który będzie się odbywał ulicami: Okrzei, Piłsudskiego przez Rynek, Sienkiewicza, Wisłoczą i Legionów.

29-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)