REKLAMA

Przyjazna, bajkowa szata oddziału dziecięcego. Zakończono kolejny etap dużej inwestycji (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Właśnie oddany został do użytku Odcinek Dzieci Starszych z Odcinkiem Obserwacyjnym i Izbą Przyjęć Dziecięcą wchodzący w skład Oddziału Dziecięcego. Jest to kolejny etap prac związany z realizacją projektu pn. „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia “Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Obecnie Oddział Dziecięcy zlokalizowany jest na dwóch piętrach i podzielony jest na dwa odcinki: Odcinek Dzieci Młodszych do 3 lat, oddany do użytku pod koniec września br. oraz Odcinek Dzieci Starszych. W Odcinku Dzieci Starszych może być hospitalizowanych jednocześnie 10 pacjentów w pokojach dwuosobowych, natomiast w odcinku obserwacyjnym hospitalizacji poddanych może zostać 8 pacjentów również w pokojach dwuosobowych. Łącznie w oddziale może być hospitalizowanych 37 dzieci, wraz z możliwością pobytu z opiekunem.

Projekt „Kobieta i Dziecko” będzie pierwszą rozpoczętą i zrealizowaną inwestycją na Podkarpaciu w ramach RPO WP 2014-2020 w sektorze ochrony zdrowia. Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 18 mln złotych.

W pierwszym etapie, zakończonym we wrześniu br. do użytku oddano Trakt Porodowy oraz jedno skrzydło Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i jedno piętro Oddziału Dziecięcego. Obecnie zakończono prace związane z drugim poziomem Oddziału Dziecięcego. Do 15 stycznia mają być zakończone: Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków, a także Pracownia Mammografii z możliwością wykonywania biopsji gruboigłowej. W ostatnim etapie, do końca kwietnia 2018 roku, zostaną wymienione na nowe dwie windy łóżkowo-osobowe łączące oddziały szpitalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nowa, efektowna porodówka i oddział dziecięcy krośnieńskiego szpitala. “Kilka dekad do przodu” (FILM)

źródło: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

15-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline