Przyjazna, bajkowa szata oddziału dziecięcego. Zakończono kolejny etap dużej inwestycji (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Właśnie oddany został do użytku Odcinek Dzieci Starszych z Odcinkiem Obserwacyjnym i Izbą Przyjęć Dziecięcą wchodzący w skład Oddziału Dziecięcego. Jest to kolejny etap prac związany z realizacją projektu pn. „Regionalne Centrum Południowego Podkarpacia “Kobieta i Dziecko” – wysokospecjalistyczna opieka zdrowotna”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Obecnie Oddział Dziecięcy zlokalizowany jest na dwóch piętrach i podzielony jest na dwa odcinki: Odcinek Dzieci Młodszych do 3 lat, oddany do użytku pod koniec września br. oraz Odcinek Dzieci Starszych. W Odcinku Dzieci Starszych może być hospitalizowanych jednocześnie 10 pacjentów w pokojach dwuosobowych, natomiast w odcinku obserwacyjnym hospitalizacji poddanych może zostać 8 pacjentów również w pokojach dwuosobowych. Łącznie w oddziale może być hospitalizowanych 37 dzieci, wraz z możliwością pobytu z opiekunem.

Projekt „Kobieta i Dziecko” będzie pierwszą rozpoczętą i zrealizowaną inwestycją na Podkarpaciu w ramach RPO WP 2014-2020 w sektorze ochrony zdrowia. Łączny koszt projektu ma wynieść ponad 18 mln złotych.

W pierwszym etapie, zakończonym we wrześniu br. do użytku oddano Trakt Porodowy oraz jedno skrzydło Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i jedno piętro Oddziału Dziecięcego. Obecnie zakończono prace związane z drugim poziomem Oddziału Dziecięcego. Do 15 stycznia mają być zakończone: Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodków, a także Pracownia Mammografii z możliwością wykonywania biopsji gruboigłowej. W ostatnim etapie, do końca kwietnia 2018 roku, zostaną wymienione na nowe dwie windy łóżkowo-osobowe łączące oddziały szpitalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Nowa, efektowna porodówka i oddział dziecięcy krośnieńskiego szpitala. “Kilka dekad do przodu” (FILM)

źródło: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

15-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)

Inline
Inline