REKLAMA

Pracowali nielegalnie przy remontach bloków mieszkalnych. Ukraińcy muszą opuścić Polskę, a o karze dla pracodawcy zdecyduje sąd

JASŁO / PODKARPACIE. W wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia ob. Ukrainy w jednej z firm remontowo budowlanych, która zajmowała się remontem elewacji bloków mieszkalnych w Jaśle.

W trakcie kontroli, okazało się że dwóch obywateli Ukrainy (46 i 53 l.), zatrudnionych przy pracach wykończeniowych elewacji bloku, nie posiada stosownych zezwoleń na pracę. Jednocześnie, kontrola wykazała, iż podmiot gospodarczy zatrudniający cudzoziemców dopuścił się nielegalnego powierzenia im wykonywania pracy.

Zgodnie z obowiązująca procedurą, wobec obu cudzoziemców Komendant Placówki SG w Sanoku wydał decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu w terminie 30 dni na Ukrainę z zakazem ponownego przyjazdu do Polski przez okres najbliższego roku.

Również, Straż Graniczna skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Jaśle o ukaranie polskiego pracodawcy.

Od początku tego roku, funkcjonariusze z Sanoka skontrolowali 17 podmiotów gospodarczych zatrudniających cudzoziemców m.in. z powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego, w gminie Sanok, Zagórz oraz Tyrawa Wołoska. W 15 przypadkach stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia.

źródło: BiOSG

02-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.